Informacje

POWIAT. Policyjna Akcja Prędkość 2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach prowadząc wiele akcji oraz działań prewencyjnych. 30 maja w ramach akcji Prędkość na ich celowniku znaleźli się kierowcy, którzy przekraczali dozwoloną przepisami prędkość. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzali także  trzeźwość, stan techniczny pojazdu, obowiązkowe wyposażenie oraz sposób przewożenia dzieci.

W ciągu kilku godzin akcji w różnych miejscach na terenie powiatu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 61 kierowców z których aż 37 przekroczyło dozwoloną prędkość. Jak wynika z relacji policjantów biorących udział w działaniach, podczas wczorajszej akcji żaden z kierowców nie stracił prawa jazdy za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h.

Podczas tych działań policjanci zatrzymali również  kierującego, który popełnił przestępstwo. Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 08.00  na ulicy Chemików w Oświęcimiu. Do kontroli został zatrzymany 54 – letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego kierujący pojazdem mechanicznym tzw. czterokołowcem lekkim marki Aixam. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

W dalszym ciągu policjanci przypominają, że zawsze warto dbać o bezpieczeństwo na drodze, poprzez przestrzeganie przepisów, zachowanie uwagi oraz ostrożności, gdyż łamanie przepisów i brawura za kierownicą może mieć tragiczne i nieodwracalne konsekwencje.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Nieładnie tak krytykować dowodzącego policją Brudzińskiego zwłaszcza gdy właśnie zesłano go do Brukseli. Ale głowa do góry, dziś szefem MSW została panna Witek, na pewno świetnie poradzi i policjantów na ulicach będzie zatrzęsienie.

  2. wszechobecny bluzg, wulgaryzmy, małoletni przeklinający w otoczeniu dorosłych, wygrażanie się na Matke Boską (!?), ogródek dziecięcy przy cm.parafialnym z akcją skakania po tym co tam jest z obłąkanym uśmiechem i krzykiem „jestem Bogiem” kontra pospolite wybryki typu hulajnogą w tłum obok ock, jazda na desce przed autobusem MZK na Dąbrowskiego, rower na chodniku gdzie pieszy ma mniej niż 1m, wjazd w tłum przed wejściem do hipermarketu piesi odskakują, dziecko z rowerkiem 4 lata na drodze dla rowerzystów, kursanci L wdrażani do parkowania ale w Oświęcimiu( widocznie parkowanie w Oświęcimiu różni się od parkowania w chrzanowie ), brak dzwonka u każdego rowerzysty (chyba że brat hobbysta dokręcił)

  3. od pewnego czasu mamy deficyt POLICJI w Mieście, najczęściej widziani pod Żabką i pod mostem na Plantach-oni obserwują. Starosta parkuje swoje auto w centralnym deptaku Miasta pod OCK, szaleńcy motorowi na ścigaczach robią co chcą na ulicach Miasta, rowerzyści wyczyniają „cuda” choć wiek predestynuje ich raczej do bycia w „kapciach” a kierowcy ich rozjeżdżają prawie w każdym miejscu Miasta. Zaborska stała się torem wyścigowym choć tędy radiowozy podążają do matecznika, coś złego się dzieje.

  4. Na Dabrowskiego istny ryk motocykli policji brak a za komuny ulubione miejsce milicji

  5. Na Dąbrowskiego jakoś nikogo nie potrafią złapać. Mimo, że ryk silnika słychać na całym osiedlu. Tak jest już od lat. Najlepiej ustawić się na Chemików, gdzie wiadomo iż kierowca nie ma gdzie uciec.

Send this to a friend