Informacje

POWIAT. Policyjna akcja ”Pasy” 2017

W czwartek 16 marca 2017 policjanci przeprowadzili kolejną akcję pn. „Pasy". W trakcie tych działań na terenie powiatu oświęcimskiego funkcjonariusze skontrolowali blisko 100 pojazdów i ujawnili 73 wykroczenia.

W czwartek 16 marca 2017 policjanci przeprowadzili kolejną akcję pn. „Pasy”. W trakcie tych działań na terenie powiatu oświęcimskiego funkcjonariusze skontrolowali blisko 100 pojazdów i ujawnili 73 wykroczenia.

Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa zlekceważyło, aż 61 kierowców, ale i wśród pasażerów znalazło się 12 osób, które zapomniały o zapięciu pasów. Prowadzący kontrole policjanci zauważyli, że kierowcy pamiętają jednak o bezpieczeństwie dzieci, wszystkie były prawidłowo zapięte w fotelikach.

W dalszym ciągu apelujemy o rozwagę i zapinanie pasów bezpieczeństwa, pasów, które ratują życie, a przypadku mniej groźnych zdarzeń drogowych pozwalają uniknąć poważniejszych obrażeń ciała.

Od początku 2017 roku, za jazdę bez pasów bezpieczeństwa policjanci nałożyli już 441 mandaty, w tym 408 na kierowców oraz 33 na pasażerów. W jednym przypadku kierowca otrzymał mandat za przewożenie dziecka niezgodnie z przepisami.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend