Informacje

POWIAT. Policjant uratował owczarka niemieckiego

Oświęcimski policjant otrzymał wyjątkowe podziękowania od mieszkanki powiatu oświęcimskiego za  odnalezienie psa i udzieloną mu pomoc. Sierżant sztabowy Mirosław Szostek policjant z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego uratował czworonoga przed potrąceniem, zabrał go do domu  i doprowadził do odnalezienia właścicielki.

W niedzielny wieczór (9.06.2019) policjant wracał ze służby do domu drogą krajową nr 44 biegnącą z Oświęcimia do Zatora. Tuż przed Zatorem zauważył, że tworzy się korek. Był przekonany, że doszło do jakiegoś zdarzenia drogowego. Wysiadł ze swojego samochodu i pobiegł sprawdzić czy jest potrzebna pomoc.  Szybko okazało się, że przyczyną utrudnień w ruchu drogowym jest błąkający się pomiędzy pojazdami po obu pasach młody owczarek niemiecki. Pies był spokojny, sprawiał wrażenie zagubionego lub porzuconego. Policjant zabrał go z jezdni umożliwiając dalszą jazdę kierowcom. O zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego oświęcimskiej jednostki Policji, któremu przekazał, że do czasu odnalezienia właściciela zapewni opiekę czworonogowi.

Psiak był zmęczony i brudny, więc policjant  napoił go, nakarmił i wykąpał. Następnego dnia zabrał psa do weterynarza, chcąc sprawdzić czy posiada on chip z danymi, które pomogą w odnalezieniu jego właściciela. Niestety okazało się, że zwierzę nie było zachipowane.  W związku z tym policjant zaczął przeglądać internetowe portale ogłoszeniowe sprawdzając czy ktoś nie  szuka owczarka niemieckiego. Natomiast korzystając z komunikatorów internetowych zamieszczał fotografię  psa oraz informacje dotyczące okoliczności jego odnalezienie.  O poszukiwaniach właściciela czworonoga poinformował również innych policjantów. Po kilku dniach jeden z dzielnicowych dotarł do mieszkanki podzatorskiej miejscowości, której zaginął owczarek niemiecki. Szczęśliwa kobieta odebrała swojego pupila, dziękując policjantowi za  udzielenie psiakowi pomocy, a także włożony trud w jej odnalezienie.  Jak stwierdziła nie sądziła,  że policjanci, aż tak angażują się  w pomoc nie tylko ludziom, ale i zwierzętom.

Właścicielka owczarka niemieckiego  swoją wdzięczność wyraziła również w podziękowaniach skierowanych na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu,  informując go o postawie policjanta.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend