Informacje

POWIAT. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu

W dniu 1 października 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego  nietrzeźwego kierowcę autokaru. 61 – letni mieszkaniec Oświęcimia, wsiadł za kierownicę autobusu, mając w organizmie 0,58 promila alkoholu i w takim stanie, nie bacząc na zagrożenie, wiózł dwadzieścioro niepełnosprawnych dzieci do szkoły.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu na Osiedlu Zasole. Policjanci, jak co dzień,  pilnowali bezpieczeństwa

w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 08.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autokaru, który  właśnie odjeżdżał sprzed Specjalnego Ośrodka Szkolno – wychowawczego w Oświęcimiu. Za kierownicą autobusu siedział 61 – letni mieszkaniec Oświęcimia, od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało – 0,58 promila alkoholu. W związku z tym kierowca został zatrzymany. Jak ustalili policjanci kilka minut wcześniej kierowca przywiózł do szkoły dwadzieścioro dzieci uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-wychowawczym.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend