Informacje

POWIAT. Policjanci z Oświęcimia, Brzeszcz i Chełmka otrzymali nowe radiowozy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz  Komisariatu Policji w Chełmku otrzymali cztery nowe radiowozy: trzy małolitrażowe samochody marki Hyundai i20 oraz jeden pojazd marki Opel Astra. Pojazdy będą wykorzystywane w codziennej służbie przez dzielnicowych oraz policjantów ogniwa patrolowo – interwencyjnego.

W piątek 28 grudnia 2018 o godzinie 10.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu odbyło się   uroczyste przekazanie czterech nowych radiowozów oznakowanych. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, Marcin Niedziela Starosta Oświęcimski, Paweł Kobielusz Wicestarosta Oświęcimski, Andrzej Saternus Burmistrz Miasta i Gminy Chełmek, Łukasz Kobielusz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Brzeszcze, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Oświęcim, Komendanci Komisariatów Policji w Brzeszczach i Chełmku oraz przedstawiciele mediów.  

Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz samorządowych za wsparcie. Podkreślił, że w efekcie bardzo dobrej współpracy z samorządem lokalnym, który czuje się współodpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w powiecie, było możliwe sfinansowanie zakupu radiowozów wartych blisko 252 tysiące złotych.  Komendant zaznaczył, iż policjanci w każdej chwili są gotowi, nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny sprzęt transportowy w znacznej mierze usprawni ich  służbę.

Z kolei przedstawiciele władz podkreślili, że dla samorządów od wielu lat bezpieczeństwo mieszkańców jest niezwykle ważne. Aby cieszyć się wysokim jego poziomem,  policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem.  Głos zabrał również Zbigniew Starzec aktualny Wicewojewoda Małopolski, a były Starosta Oświęcimski, który podkreślił, dużą rolę Rady Powiatu we wsparciu Policji w działaniach na rzecz bezpieczeństwa. Następnie Starosta oświęcimski, Burmistrz Gminy Chełmek, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Brzeszcze oraz Komendant wręczyli kluczyki do radiowozów dzielnicowym i policjantowi ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Funkcjonariusze, którzy otrzymali kluczyli zaprosili przedstawicieli władz i mediów do obejrzenia wnętrza nowych wozów, z satysfakcją opowiadając o ich wyposażeniu.

W zakupie dwóch radiowozów dla KPP Oświęcim, Policję wsparło Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu przeznaczając na ten cel blisko połowę wartości pojazdów. Władze Miasta i Gminy Chełmek w połowie sfinansowały zakup radiowozu marki hyundai dla KP Chełmek, podobnie władze Miasta i Gminy Brzeszcze w połowie sfinansowały zakup radiowozu marki hyundai dla policjantów KP Brzeszcze. Druga połowa wartości samochodów pochodziła z budżetu Policji.

Nowe radiowozy z całą pewnością usprawnią policyjną służbę na rzecz mieszkańców, co bezpośrednio przełoży się na sposób i jakość  realizowanych zadań na rzecz bezpieczeństwa.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Sprzęt sam roboty nie zrobi, potrzebne jeszcze chęci pracujących tam osób…….

  2. Sprzęt sam roboty nie zrobi , potrzebne jeszcze chęci tam zatrudnionych osób…..

  3. i20 to już jednak chyba lekka przesada. Może jeszcze pandy? To dobry sposób na obezwładnienie bandyty: policjanci podjeżdżają takim samochodem, a bandyta pęka ze śmiechu.

  4. Tymi Hujdajami chcą mnie dogonić w moim Mesiu? Gdyby zarabiali tyle co ja to nie musieliby jeździć takimi pseudoałtami.

  5. A jak tam najdłuższy proces nowoczesnej Europy? Beata nadal zeznaje, że całą drogę spała?

Send this to a friend