Informacje

POWIAT. Policjanci bezwzględni dla piratów drogowych

W ostatnich dniach policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymali aż dziewięciu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu. W kilku przypadkach na stworzone przez drogowych przestępców zagrożenie zareagowali inni kierowcy informując policję. Takie sytuacje miały też miejsce w gminie Kęty.

8 marca 2019 r. po południu policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolowali rejon gminy Kęty. O godzinie 15.00 w Bielanach na ulicy Beskidzkiej zauważyli nietrzeźwego rowerzystę. Jak się okazało był to 34–letni mieszkaniec Bielan. Mężczyzna wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 0,84 promila alkoholu.

Pół godziny później na tej samej ulicy do kontroli drogowej został zatrzymany jadący na rowerze kolejny mieszkaniec Bielan. Badanie stanu trzeźwości 41–latka wykazało 0,75 promila alkoholu.

10 marca 2019 r. o godzinie 11:55 policjanci z oświęcimskiej drogówki otrzymali informację od kierowcy jadącego trasą Kęty – Oświęcim o poruszającym się zygzakiem samochodzie marki lancia, który niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy. Policjanci po wzmożeniu czujności, po kilku minutach w Grojcu na ulicy Beskidzkiej dali sygnały do zatrzymania się kierowcy lancii. Kiedy tylko mężczyzna opuścił szybę policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,1 promila alkoholu.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą i przypominają, że konsekwencje za jazdę w stanie nietrzeźwości są poważne : kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Szczególne podziękowania – za prawidłową reakcję,  należą się kierowcom,  którzy dbając o bezpieczeństwo, zareagowali i powiadomili Policję. W ten sposób pomogli wyeliminować kolejnych nietrzeźwych kierowców stwarzających realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Łapacze złoczyńców co w miescie po pasach nie przechodzą -sukces za 50 zł

  2. Li widać nie miałeś podczas jazdy do czynienia z koneserem zupy chmielowej jadącym na kole zygzakiem. Widziałem jak taki delikwent wrąbał się.motorowerzyście. Do dzisiaj nie mogę wyjść z podziwu jak ten gość zdołał go ominąć.

Send this to a friend