Informacje

POWIAT. Podziękowania dla Bożeny Bryg za lata pracy na rzecz dzieci

Bożena Bryg przechodzi na emeryturę. Wieloletnią dyrektor Domu Dziecka w Oświęcimiu i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach uroczyście pożegnano podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu. Pod adresem pani Bożeny padło wiele ciepłych słów.

Okolicznościowy list gratulacyjny sygnowany przez starostę Marcina Niedzielę, wicestarostę Pawła Kobielusza i Kazimierza Homę, przewodniczącego Rady Powiatu w Oświęcimiu odczytał ostatni z wymienionych.

“Szanowna Pani Dyrektor,

W imieniu Rady Powiatu w Oświęcimiu prosimy o przyjęcie słów uznania i podziękowań za długoletnią pracę na rzecz Powiatu Oświęcimskiego i jego mieszkańców w związku z zakończeniem przez Panią pracy zawodowej na stanowisku dyrektora Domu Dziecka
w Oświęcimiu, a następnie zastępcy dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu, gdzie pełniła Pani funkcję dyrektora dla Domu Dziecka w Oświęcimiu i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach.

Kierując do Pani słowa podziękowań za lata pracy w szeroko pojętej pomocy społecznej na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie oraz z trudnościami wychowawczymi, pragniemy również przekazać serdeczne życzenia zdrowia na lata zawodowego odpoczynku, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz wielu radości w każdym nadchodzącym dniu.

Dla osób aktywnych, które z poświęceniem i pasją oddawały się pracy zawodowej, moment przejścia na emeryturę jest czasem szczególnym.

Dlatego życzymy Pani również odnalezienia nowych dróg realizacji swoich życiowych planów, marzeń i ambicji”.

W imieniu Zarządu Powiatu w Oświęcimiu głos zabrał starosta Marcin Niedziela.

– Dziękujemy za zaangażowanie i zdolności zarządcze. Dziękujemy za autentyczną empatię, którą okazywała Pani swoim podopiecznym. Raz jeszcze dziękuję i gratuluję – powiedział włodarz Powiatu Oświęcimskiego.

Wyraźnie wzruszona Bożena Bryg podziękowała wszystkim radnym za owocne lata współpracy.

– Jako placówka doświadczaliśmy czegoś niezwykłego – pomocy ze strony państwa nie jako radnych, lecz jako ludzi, i tak od pierwszej kadencji. I to jest dowód na to, że to była naprawdę placówka powiatowa – wyznała Bożena Bryg, przypominając rajcom w jak trudnych okolicznościach i stanie technicznym placówka została przejęta przez Powiat Oświęcimski.

Głos zabrał także radny Leszek Szuster, na co dzień dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, dzieląc się refleksjami na temat współpracy Bożeny Bryg z MDSM w Oświęcimiu.

– Wychowankowie, którzy odbywali praktyki w Domu Spotkań opowiadali nam o klimacie i atmosferze, którą Pani wytworzyła w Domu Dziecka. To niezwykła sztuka, że potrafiła Pani stworzyć tym dzieciom prawdziwy Dom, za co bardzo dziękuję. To wielka sprawa, wkład w Oświęcim i w troskę nad dziećmi, które wymagają szczególnej uwagi. Bedzie nam Pani bardzo brakowało – wyznał Leszek Szuster, wyrażając nadzieję, że mimo przejścia na emeryturę pani Bożena nie zapomni o swoich podopiecznych.

Fot. RL / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Wspaniała pedagog i dyrektor. Pełna energii i zawsze uśmiechnięta pani Bożena. Powodzenia na emeryturze.

  2. … znam osobiście , fantastyczna i serdeczna kobieta , bardzo oddana dla swoich podopiecznych !!! Wprawdzie mówi się, że nie ma ludzi niezastąpiony ale p. Bożenę trudno będzie zastąpić . Życzę aby odnalazła się w nowej sytuacji oraz wielu radości, usmiechu na codzień . 🙂🙂🙂👏👏😀. Pozdrawiam i dziękuję

Send this to a friend