Informacje

POWIAT. Podsumowanie policyjne akcji „Znicz 2019”

W trakcie trwania akcji „Znicz 2019” na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże policjanci wykonywali czynności przy 17 zgłoszonych kolizjach drogowych. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę samochodu oraz trzech nietrzeźwych rowerzystów, a także zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h.

W dniu 31 października 2019 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej tuż przed godziną 08.00  policjanci zmierzyli prędkość  z jaką jechał kierowca samochodu marki Opel Vectra.  Miernik prędkości wskazał 104 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą audi siedział  49 – letni mieszkaniec gminy Kęty.

O godzinie 12.20 w Oświęcimiu na ulicy Unii Europejskiej został zatrzymany do kontroli drogowej samochód marki Saab, za którego kierownicą siedział 28 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h jechał z prędkością 113 km/h, czyli o 73 km/h więcej.

O godzinie 20.00 w Zatorze na ulicy Orzeszkowej do kontroli drogowej został zatrzymany 23 – letni mieszkaniec Zatora. Mężczyzna kierując samochodem marki VV jechał z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

W dniu 3 listopada 2019 o godzinie 13.10 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej do kontroli drogowej został zatrzymany 58 – letni mieszkaniec gminy Przeciszów, który kierując samochodem marki Audi jechał z prędkością 108 km/h przy dozwolonej prędkości do 50 km/h.

O godzinie 18.20 również na ulicy Długiej w Polance Wielkiej do kontroli drogowej został zatrzymany samochód marki BMW, za którego kierownicą siedział 21 – letni mieszkaniec Bielska Białej. Jak wskazał laserowy miernik prędkości mężczyzna jechał z prędkością 104 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 50km/h.

O godzinie 19.40 w Osieku na ulicy Głównej  do kontroli drogowej został zatrzymany 48 – letni mieszkaniec Lędzin, który kierując samochodem marki Audi  na odcinku , gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 112 km/h.

W powyższych przypadkach za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o powyżej 50km/h policjanci nałożyli na kierujących mandaty i punkty karne, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Policyjna akcja  „Znicz 2019” już za nami, ale policjanci w dalszym ciągu apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drodze. Kierowcy powinni zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków drogowych, a także  zwracać uwagę  na pieszych. Pieszym przypominamy o zakładaniu elementów odblaskowych, co w znaczny sposób podniesie ich bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy również do rodziców, aby sprawdzali czy ich dzieci posiadają elementy odblaskowe i czy noszą je w odpowiedni sposób.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend