Informacje

POWIAT. Podsumowanie akcji „Znicz 2017”

W trakcie wzmożonego ruchu drogowego, związanego okresem Wszystkich Świętych, wielu kierowców wyruszyło, aby odwiedzić cmentarze i zapalić znicze na grobach bliskich zmarłych. Niestety nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego i brawura za kierownicą, doprowadziły do wielu zdarzeń drogowych.

Na polskich drogach doszło do 500 wypadków, w których zginęło 40 osób, a 580 zostało rannych.  Z kolei na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do trzech wypadków drogowych, w których ranne zostały trzy osoby. Ponadto policjanci wykonywali czynności przy 44 zgłoszonych kolizjach drogowych.

W trakcie prowadzonych działań pn. „Znicz 2017”, mających na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych,  policjanci z powiatu oświęcimskiego zwracali szczególną uwagę na stwarzane przez użytkowników dróg zagrożenia, a  podczas przeprowadzonych kilkuset kontroli na sprawców wykroczeń drogowych nałożyli 129 mandatów karnych. Ponadto, z ruchu zostało wyeliminowanych 12 użytkowników kierujących po alkoholu, w tym 6 kierowców i 7 rowerzystów.

Policjanci w dalszym ciągu apelują do wszystkich użytkowników dróg o uwagę oraz rozsądek na drodze i nie lekceważenie przepisów drogowych, gdyż wielu ze sprawców tragicznych wypadków drogowych, nie zastosowało się do wcześniejszych apeli policjantów, ostrzeżeń prezentowanych w mediach, a przez to, zgodnie z przekazem spotu prewencyjnego wielkopolskiej Policji pt. „Niebawem zdecydujesz czy zapalisz znicz, czy zapalą znicz przez Ciebie, czy zapalą znicz Tobie…” , trzeba było zapalić znicze dla kolejnych osób, które w ostatnich dniach zginęły na polskich drogach.

KPP Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend