Informacje

POWIAT. Podsumowanie akcji „weekend sierpniowy 2017”

Podczas długiego sierpniowego weekendu na terenie kraju doszło do 467 wypadków, w których zginęło aż 30 osób, a 610 zostało rannych.  Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1540 nietrzeźwych kierujących.

Z kolei na drogach powiatu oświęcimskiego, pomimo bardzo natężonego ruchu, nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże policjanci wykonywali czynności związane z 22 zgłoszonymi kolizjami drogowymi. Podczas wzmożonych działań policjanci skontrolowali kilkaset pojazdów i wyeliminowali z ruchu 12 uczestników prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu, w tym 5 kierowców samochodów oraz 7 rowerzystów. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze nałożyli 180 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, sporządzili 68 wniosków o ukaranie do sądu, a 133 osoby pouczyli.

Podczas służby w okresie długiego sierpniowego weekendu na terenie powiatu oświęcimskiego wzmożone działania podejmowali również  policjanci pionu prewencji, którzy przeprowadzili  213 różnego rodzaju interwencji. Na sprawców wykroczeń m.in. spożywających alkohol w miejscach publicznych, zakłócających ciszę nocną lub w inny sposób zakłócających ład i porządek publiczny,  nałożyli 29 mandatów karnych. Ponadto zatrzymali 4 osoby poszukiwane.

Poniżej przykłady zdarzeń:

W dniu 11 sierpnia 2017 o godzinie 17:20 w Przeciszowie na ulicy Długiej policjanci zatrzymali 59- letniego mieszkańca Gminy Przeciszów, który jechał na rowerze w stanie po użyciu alkoholu 0,31 promila, a ponadto okazało się, że posiadał sądowny zakaz kierowania pojazdami.    O godzinie 19.00 policjanci z oświęcimskiej drogówki pełniąc służbę na terenie Gminy Zator w Trzebieńczycach,  wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. 61 – letni mieszkaniec Zatora, wsiadł na rower mając w organizmie 3 promile alkoholu, ponadto posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.  W dniu 13 sierpnia 2017 o godzinie 17.00 w Bulowicach na ulicy Bielskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego rowerzysty. 66 – letni mieszkaniec Bulowic zjechał z chodnika i wjechał wprost przed nadjeżdżający samochód marki Nissan, którym kierował 61 – letni mieszkaniec Bulowic. O godzinie 18.20 w Oświęcimiu podczas patrolu na ulicy Chemików policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Opel. Zastrzeżenie policjantów wzbudził styl jazdy mogący wskazywać, że kierujący jest nietrzeźwy. Podczas czynności policjanci od razu wyczuli, woń alkoholu od kierowcy, którym okazał się 28 – letni obywatel Ukrainy.  Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,31 promile alkoholu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend