Informacje

POWIAT. Pociągiem z Oświęcimia do Trzebini w 15 min

To już nie są tylko plany. Za 44 miesiące pociągi pasażerskie z Oświęcimia do Trzebini pojadą z prędkością do 120 km.h. W poniedziałek 2 października Spółka ZUE S.A. podpisała umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na modernizację linii kolejowej Trzebinia-Oświęcim za 372,8 mln zł.

 

Umowa obejmować będzie opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlano – montażowych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia – Zebrzydowice na odcinku Trzebinia – Oświęcim”. Wartość umowy wynosi 372,8 mln zł brutto. Termin realizacji zadania to 44 miesiące od dnia rozpoczęcia prac.

 

W ramach prac Spółka ZUE S.A. wykona roboty z branży konstrukcyjnej, inżynieryjnej, budowlanej, torowej, elektrycznej, teletechnicznej i geologicznej. Prace obejmą kompleksową wymianę 20 km torów między Trzebinią a Oświęcimiem. Po zakończeniu modernizacji linii kolejowej nr 93, pociągi pasażerskie z Oświęcimia do Trzebini będą mogły poruszać się z prędkością do 120 km/h.

 

Prace obejmą także kompleksową przebudowę obiektów inżynieryjnych, w tym 21 wiaduktów w Trzebini, Chrzanowie, Chełmku i Oświęcimiu. Ponadto zmodernizowane zostaną również stacje kolejowe i przystanki Gorzów Chrzanowski, Chełmek Fabryka, Libiąż, Chrzanów, Chrzanów Śródmieście. Wyremontowane zostaną także perony, zapewniające łatwiejszy dostęp do pociągów.

 

Aktualnie pociągi z Oświęcimia do Trzebini, dystans 25 km przebywają w 40 min.

 

Spółka ZUE S.A. projektuje oraz realizuje w formule generalnego wykonawstwa kompleksowe usługi budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend