Informacje

POWIAT. Po plamach oleju do sprawcy

We wtorek 18 kwietnia policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze odnaleźli samochód ciężarowy marki Renault, z którego wyciekały płyny eksploatacyjne zanieczyszczając jezdnię. Funkcjonariusze trafili na ślad ciężarówki jadąc za świeżymi plamami oleju, które na drodze pozostawiał pojazd.

Wczoraj tuż przed godziną 16.00 oświęcimska Policja otrzymała zgłoszenia o dwóch kolizjach drogowych  do których doszło w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej. Służby ratunkowe natychmiast pojechały na miejsce, gdzie podczas czynności w obu przypadkach,  policjanci i strażacy zauważyli, że na jezdni znajdują się duże plamy oleistej cieczy. Informację natychmiast przekazano wszystkim patrolom. Na ślad uszkodzonego pojazdu natrafili policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, którzy pojechali w kierunku Zatora szukając na jezdni kolejnych plam. Jadąc ulicą Zatorską w Podolszu,  na przydrożnym parkingu zauważyli samochód ciężarowy marki Renault, a obok niego kierowcę.  Podczas rozmowy   z 42 – letnim mieszkańcem Oświęcimia, ustalili, że chwilę wcześniej jechał trasą z Oświęcimia na Zator przez Przeciszów, lecz musiał się zatrzymać, gdyż właśnie zauważył, że z pojazdu wyciekają płyny –  najprawdopodobniej mieszanina oleju napędowego i oleju silnikowego.

Strażacy przez dwie godziny neutralizowali płyny znajdujące się na drodze, natomiast policjanci  wszczęli postępowanie  w związku z popełnionym wykroczeniem.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend