Informacje

POWIAT. Pływak Kamil Hankus zdobył złoty medal

od lewej: Kamil Hankus, Paweł Kobielusz

24-letni Kamil Hankus, pracownik Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu ma wielką pasję – pływanie. Dziś z rąk wicestarosty Pawła Kobielusza odebrał nagrodę za zdobycie złotego medalu na krajowym czempionacie w Szczecinie.

Kamil od urodzenia jest niepełnosprawny. Porusza się na wózku. Na szczęście nie przeszkadza mu to w realizacji pasji jaką jest pływanie. Każdą wolną chwilę spędza na oświęcimskiej pływalni ciężko trenując pod okiem trenerki Jadwigi Zieleńskiej-Starzec.

Na listopadowych zawodach Winter Polish Open Championships (Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych 2019) wystartował w sztafecie 4×50 (mix), która nie miała sobie równych. Kamil z powodzeniem startuje także indywidualnie.

 Cieszymy się i doceniamy Twoje sukcesy, Kamilu. Mamy nadzieję, że wkrótce dołączysz do rodziny olimpijskiej. Nagroda rzeczowa i finansowa jest uznaniem władz Powiatu Oświęcimskiego dla Twojego zaangażowania. Życzę Ci dalszych sukcesów i promowania naszego powiatu poprzez sport – powiedział wicestarosta.

Do życzeń dołączyli się członkowie zarządu powiatu – Teresa Jankowska i Jerzy Mieszczak oraz sekretarz powiatu Beata Chmielowska.

Fot. RL / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend