Informacje

POWIAT. Pierwszy dzień pracy nowego Starosty i Zarządu Powiatu

Poniedziałek 26 listopada jest oficjalnie pierwszym dniem pracy nowego Zarządu Powiatu w Oświęcimiu. Przypomnijmy, że w piątek, 23 listopada radni podczas I sesji Rady Powiatu w kadencji 2018-2023 wybrali nowy skład Zarządu Powiatu wraz ze starostą i wicestarostą na czele. Starostą oświęcimskim został Marcin Niedziela, wicestarostą Paweł Kobielusz, etatowym członkiem Zarządu Teresa Jankowska. Nowy Zarząd Powiatu tworzyć będą także nieetatowi członkowie – Jerzy Mieszczak i Artur Mendyk.

Pierwszego dnia urzędowania starosta, wicestarosta oraz członkowie Zarządu spotykają się ze wszystkimi pracownikami starostwa. W godzinach porannych urząd odwiedził ustępujący wicestarosta Jarosław Jurzak, który życzył wszystkim członkom Zarządu powodzenia i samych sukcesów na najbliższe pięć lat. Warto dodać, że podczas piątkowej – I sesji Rady Powiatu radni powołali nowe Prezydium Rady w skład którego wchodzi przewodniczący – Kazimierz Homa, oraz dwóch wiceprzewodniczących – Wojciech Kajdas i Piotr Śreniawski.

A tak wygląda 27-osobowy skład Rady Powiatu w kadencji 2018-2023:
Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska: Katarzyna Bliźniak, Kazimierz Homa, Wojciech Kajdas, Grażyna Kopeć, Artur Mendyk, Marcin Niedziela, Andrzej Skrzypiński i Leszek Szuster.
Porozumienie Samorządowe Powiatu (PSP): Bogusław Bartula, Teresa Jankowska, Jerzy Mieszczak, Ewa Płonka i Józef Szafran. Koalicja Obywatelsko-Samorządowa 2018 (KOS 2018): Paweł Kobielusz i Piotr Śreniawski

Prawo i Sprawiedliwość: Adam Bilski, Dariusz Gawęda, Jarosław Jurzak, Waldemar Klisiak, Tomasz Łukowicz, Joanna Mazur, Adam Merta, Sławomir Momot, Ewa Pawlusiak, Jacek Pyrek, Aneta Tlałka i Władysław Zaliński.
(NM)

Poprzedni artykułNastępny artykuł

14 komentarzy

 1. @czerwony Nie rozumiem zdziwienia Głosowaliście na komunistów, komuniści rządzą . To do kogo pretensje? Przy okazji, wybory wygrane, wycinka parku zaczęta. Przy okazji zniknęły dwa drzewa przy Dąbrowskiego.

 2. Pan Kobileusz i takiej osobie zaufali oświęcimianie, ot rozumu trzeba nie mieć.

 3. A mnie pan kobielòsz zawsze sie podobal,taki meski I te tatòarze.Wzur prawdziwego wodza.

 4. Ufff jak to dobrze ze Starca juz w Starostwie nie ma. Ludzie odetchnęli z ulgą.

 5. Kobielusz.I wszystko jasne😀 „Bruce k…a!!!Spoko,spoko janek,spoko,spoko”Cytat z siłowni na „starym basenie”.Po prostu klasyk😂😂😂

 6. Ja stary działacz PZPR nie mogę pojąć dlaczego kobelusz były SLD skumał się z POpaprancami ,pan Józef F. chyba się w grobie przewraca

 7. Wicestarosto Kobielusz, zaklinam cię na wszystkie czerwone świętości. Zdejmij to żelastwo. Jesteś w zarządzie powiatu a nie na dyskotece w Polance.

  Do Jurzaka w poprzedniej kadencji musiałem apelować żeby sobie zrobił porządek na głowie. Teraz TO. Szkoda, że nie ma ogólnopolskiego konkursu na największych przypałów w radzie powiatu.

  Coś czuję, że to będzie wesoła kadencja. 🙂

Send this to a friend