Informacje, Sport

POWIAT. Oświęcimska policjantka niepokonana w Kobudo

Patrycja Pszczelińska policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, podwójna Mistrzyni Europy w Kobudo, po raz czwarty stanęła na najwyższym stopniu podium zawodów o Mistrzostwo Polski. Po powrocie z zawodów słowa uznania oraz gratulacje policjantce złożył młodszy inspektor Marek Nowak I Zastępca Komendanta  Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

W dniu 3 czerwca 2017 roku  w Nowem /woj. kujawsko – pomorskie/,  odbyły się Mistrzostwa Polski IMAF /International Martial Arts Federation – Międzynarodowa Federacja Sztuk Walki/. W tym roku, w różnych konkurencjach zmagało się ponad 200 zawodników z całego kraju. Oświęcimska policjantka Patrycja Pszczelińska, w pięknym stylu po raz czwarty okazała się najlepsza. Broniąc tytułu Mistrzyni Polski zdeklasowała rywalki zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu podium stanęła Dominika Chwiedczuk klubowa koleżanka Patrycji, natomiast III miejsce zajęła Angelika German zawodniczka z Ukrainy, zaproszona do udziału w zawodach.

Patrycja Pszczelińska pracuje w Wydziale Kryminalnym oświęcimskiej komendy Policji. Jej pasją od dzieciństwa były  japońskie sztuki walki, które trenuje pod okiem Shihana Przemysława Wiśniewskiego w oświęcimskim klubie: Stowarzyszenie Japońskich Sztuk Walki. Patrycja posiada uprawnienia instruktora taktyk i technik interwencji, w związku z tym dodatkowo zajmuje się szkoleniem policjantów powiatu oświęcimskiego. Prowadziła również zajęcia z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu, w zakresie wykorzystania samoobrony w przypadku ataku agresywnej osoby. Posiada również uprawnienia sędziego krajowego Kobudo. W związku z jej działalnością na rzecz promowania obronności kraju w ramach Grupy Operacyjnej Tanto /GOT/ została odznaczona Srebrnym Sztyletem Komandosa. Za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych oraz szczególne osiągnięcia sportowe otrzymała wyróżnienia od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,  Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend