Informacje, Sport

POWIAT. Oświęcim zasługuje na stadion lekkoatletyczny

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu podjął decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych na wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa obiektu lekkoatletycznego i boiska do piłki nożnej przy Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu”.

Powiat oświęcimski i miasto Oświęcim nie posiadają obiektu, na którym można by było rozgrywać zawody lekkoatletyczne. A dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich nie mają warunków do uprawiania lekkoatletyki, co jest spowodowane brakiem profesjonalnego zaplecza sportowego.

Nauczyciele od wielu lat narzekają, że nie mają możliwości, by realizować zajęcia z lekkoatletyki, bowiem na terenie powiatu i miasta nie ma takiego miejsca. Zamierzamy wybudować bieżnię okrężną sześciotorową o długości czterystu metrów oraz bieżnię prostą ośmiotorową. Obiekt będzie ponadto wyposażony w skocznię do skoku wzwyż, w dal i trójskoku, a także rzutnię do pchnięcia kulą – mówi Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec i dodaje: – Po realizacji projektu będziemy się ubiegać o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodajmy, że w ramach zadania ma powstać boisko do piłki nożnej wraz z piłkochwytami oraz zakupione zostanie niezbędne wyposażenie lekkoatletyczne. Całość obiektu będzie ogrodzona i oświetlona. Nie zabraknie również zadaszonych trybun (około trzysta miejsc siedzących).

Tak duży powiat musi mieć obiekt lekkoatletyczny pełnowymiarowy, żeby móc uzupełnić swoją ofertę sportową również o dyscypliny lekkoatletyczne – podkreśla wicestarosta Jarosław Jurzak. Wicestarosta zaznacza również, że lokalizacja stadionu przy szkole mistrzostwa sportowego, gdzie znajduje się internat, pozwala na znacznie szersze spectrum wykorzystania tego obiektu. – Przy tak korzystnym umiejscowieniu stadionu możliwe jest organizowanie obozów czy wydarzeń sportowych o randze międzynarodowej – mówi Jarosław Jurzak i dodaje: – Z założenia będzie to obiekt wielofunkcyjny, ponieważ oprócz tego, że będą z niego korzystały dzieci i młodzież, będzie też służył mieszkańcom całego powiatu na potrzeby rekreacji ruchowej.

Fot.: Przy popularnych „Chemiku” – w miejscu, w którym ma powstać stadion lekkoatletyczny wizję lokalną przeprowadzili starosta Zbigniew Starzec, wicestarosta Jarosław Jurzak oraz członek Zarządu Powiatu Jacek Pyrek
Poprzedni artykułNastępny artykuł

43 komentarze

 1. Bocian mnie uczono że dwa dodać dwa równa się 4 .Wy stosujecie matematykę wirtualną jak Rostowski który twierdził że Pieniędzy nie ma i nie będzie, a są i otrzymują je podatnicy.Wystarczy nie oszukiwać . Co do pkb to bym się nie martwił są tacy co nad nim czuwają i nie lansują polityki Rostowskiego więc „pieniądze są” i wracają podatki do podatnika. Skoro taki z ciebie ekonomista to uzasadnij mi potrzebę tak dużego zadłużenia Oświęcimia przez obecną władzę i powiedz kto to będzie spłacał??? Widzisz są miedzy nami różnice i to zasadnicze ja nie wstydzę się swojego nazwiska i poglądów ty nie wiem dlaczego podpisujesz się nickiem .Masz brzydkie nazwisko czy masz coś do ukrycia,a może jest inny powód?

 2. Jaskółko, ale zaczynasz mnie wkurzać. Kłamstwo musi być przynajmniej w przybliżeniu wiarygodne, aby odniosło skutek. Tymczasem twoje jest łatwo weryfikowalne, w oparciu np. o poziom pkb Polski, czy jakiekolwiek inne wskaźniki, pamiętając o światowym kryzysie ekonomicznym, którego szczyt przypadł na rok 2009. Spróbuj przez tydzień czytać i oglądać cokolwiek poza odmóżdżającą telewizją rządową. Jak będziesz gotów – daj znać. Pa.

 3. Bocian ja cię nie nie doceniłem, ja po prostu już wiem dlaczego gospodarka za rządów PO-PSL tak leciała na przysłowiowy „pysk”. Mając takich ekonomistów po prostu musiała.

 4. Szkoda że PiS nie ma pojęcia o czymś takim jak „niewidzialna ręka rynku”,jest jednak tylko kwestią czasu kiedy przekona sie o tym na własnej skórze.

 5. Cieszę się niezmiernie, że wreszcie mnie doceniłeś. A już myślałem, że twoim zdaniem wszystko drożeje, ponieważ ceny rosną w wyniku spisku niemieckich właścicieli lidla, duńskich właścicieli Netta, kryptoesbeków, cyklistów i żydów.

 6. Ceny w sklepach ustalają chciwi właściciele, tak? A poważnie: jeśli rząd dodrukowuje dajmy na to 20% pieniądza bez pokrycia, to ceny w sklepach też rosną o 20%. Co więcej – jeśli rząd powoduje inflację+ o 20%, to automatycznie siła nabywcza mojej pensji spada o 20%. W ten sposób rząd o tyle mnie z moich pieniędzy okrada. Elementarne, Watsonie.

 7. Panie „Bocian” nie o 95 rocznicę „Soły” chodzi z której historią jest związany dziadek mojej żony którego im.odbywały się zawody „Im.Jana Stupki” .Ma pan prawo do swoich poglądów a co do wiedzy na temat „Wschodnio Polskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej ” to fakt który nie doszedł do skutku jak Polska Socjalistyczna Republika Rad – niezrealizowana koncepcja utworzenia na terenie II Rzeczypospolitej polskiej republiki rad, wchodzącej w skład Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Z tej okazji w ZSRRR wypuszczono nawet znaczek pocztowy. Zostawmy historię i proszę powiedzieć kto ustala ceny w sklepie?PO,PiS albo inna partia?Czy jest pan nadal za tym aby sędziom z naszych podatków opłacano składki ZUS i byli zwolnieni z podatków? Co do powstania „Solidarności” to musi Pan wiedzieć że przywódców było kilku. Co do negocjacji przystąpienia do UE były zespoły problemowe w których brał udział M.Morawiecki. Ale Pan miał w tedy ile lat? Skąd ma Pan to wiedzieć i pańscy rówieśnicy skoro tego nie przekazywali w formie nawet ciekawostki.Ważniejsze było tworzenie mitów Wałęsie. Szkoda że w tych dyskusjach jest wiele nienawiści ale taka jest polityka którą tworzyli i tworzą, między innymi tacy ludzie jak Geremek,Mazowiecki itd.Pozdrawiam serdecznie i nie obrażać się na poglądy innych.A zawiść ludzka była i będzie ,taka nasza człowieka natura.

 8. Zbyszku, bez obrazy. Przyjmij tę uwagę jako przejaw życzliwości. Zanim wydasz publiczne pieniądze na tę bezsensowną inwestycję podrap się porządnie po głowie. Nie ścigaj się z Chwierutem na absurdy.

 9. Po pierwsze: widać ewidentnie różnimy się co do priorytetów. Moim w tym momencie nie jest walka z otaczającymi mnie zewsząd wrogami, nie budzę się i nie zasypiam codziennie z taką myślą. Nie podniecam się ciągle naszymi bohaterskimi klęskami sprzed 100 czy 200 lat, stosami trupów i tak dalej. Chcę spokojnie i godnie żyć, tu i teraz, zapewnić byt rodzinie, kupić raz na parę lat trochę lepsze auto, i może większe mieszkanie. Martwię się czy moje dzieci poradzą sobie na studiach. Denerwuje mnie jak trzeba czekać miesiącami w kolejce do lekarza specjalisty. Kwestia czy z okazji rocznicy jakiejś bitwy będą większe lub mniejsze uroczystości i ile pomników zostanie odsłoniętych, ma dla mnie trzeciorzędne znaczenie. Kiedyś nawet lubiłem historię, ale teraz gdy bez przerwy wylewa się ona z telewizora, gdy ciągle rządzący zmuszają mnie żebym rozczulał się nad losem kolejnego przegranego powstania, to myślę sobie – co za dużo, to niezdrowo. Poza tym odnoszę wrażenie, że tak naprawdę rządzący wracając bez przerwy do takich czy innych bohaterów, to robią to nieszczerze i wykorzystują ich tylko po to, alby polepszyć sobie wizerunek. Poza tym kłamią. Kaczyński nie był przywódcą Solidarności. Morawiecki nie prowadził sam negocjacji w sprawie przyjęcia Polski do Unii. I tak dalej.
  Jak na razie moim największym wrogiem jest pisowski rząd, który doprowadził do tego, że różnego rodzaju opłaty i podatki są coraz większe, wszystko w sklepach coraz szybciej drożeje, dzięki dodrukowywaniu pieniędzy, których widocznie im brakuje na rozdęty socjal.
  I nie czytaj pan bzdur, nie było czegoś takiego jak plan powołania Wschodniopolskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Wiem co powiesz, że czytałeś o tym książkę jakiegoś oszołoma. Ale widzisz panie Jaskółka, nie wszystko co wydrukowano, jest prawdą.

 10. Panie Jaskółka teraz widzę że jest Pan wszystko wiedzącym i nieomylnym człowiekiem i dlatego Pana ludzie nie lubią. A co do boiska Soły i białego namiotu w którym odbywały się uroczystości 95 lecia istnienia klubu i to że zostali zaproszeni przedstawiciele władzy w oświęcimiu to nie znaczy że prowadzona była jakaś kampania wyborcza. Co do zezwolenia na sprzedaż alkoholu niskoprocentowego (dla wyjaśnienia) to jest ono potrzebne ze względów organizacji imprez sportowych na których jest podawane więc nie wiem w czym Pan widzi jakieś teorie spiskowe. Jakoś takie pozwolenia nie sprawiały Panu problemów przy wydawaniu na hokeju. Ogarnij się Pan bo do Pańskiej osoby miałem dużo większe mniemanie

 11. Przepraszam za ten błąd w zdaniu”.Gdybyś znał historię Kraju którego jesteś obywatelem to nie pisał bys takich głupot, a szanował każdego który Polskę zdradzał i zdradza.” powinno być „a szanował każdego, który Polskę nie zdradzał i nie zdradza.

 12. „No to bocian” kiedy ty się rodziłe inni walczyli o wolna Polskę, ale skąd ty to masz wiedzieć jak nie znasz histori swojego kraju. Najlepiej opluć tych którzy uważają inaczej niż ty.Jeżeli chodzi o komunizm czy faszyzm i nacjonalizm to się zgadzam że tego nie wszyscy uczyli w szkołach bo nie było wolno.Społeczeństwo pozbawione korzeni łatwo manipulować dlatego masz problemy a powinienes wiedzieć że w latach 50 tych próbowano zrobić z Polski jedną z republik Radzieckich.A potem w latach 1990 próbowano powołać Wschodniopolską Socjalistyczną Republike Radziecką ,Jaruzelski ta propozycje popierał.Protest przeciwko takim działaniom wyrazili liderzy Solidarności oraz polskie media emigracyjne.Gdybyś znał historię Kraju którego jesteś obywatelem to nie pisał bys takich głupot, a szanował każdego który Polskę zdradzał i zdradza. Chyba że nalezysz do tych co twierdzą że ich ojczyzną jest UE i jadą się tam skarżyc na odebranie im przywilejów jaki sobie uchwalili w poprzednim systemie.Nie mam do Ciebie pretensji bo skąd masz to wszystko wiedzieć, ale nim kogoś oskarżysz o walkę z komunizmem lub faszyzmem zapoznaj sie z historią bo ciebie historia z racji lat urodzenia ochroniła przed ich barbarzyństwem i zdradą.

 13. To znaczy kiedyś mama pokazywała mi w kościele takich dwóch starszych jegomościów, o których mówiła, że „byli w egzekutywie”. Ale siedzieli na ławce zaraz z przodu i pierwsi lecieli, rwali wręcz do komunii świętej. A Pan Bóg woli nawróconych grzeszników, czyż nie?

 14. Wiesz Jaskółko, chyba żyjesz w innym świecie: spisków, zdrad, sabatów żydów, zmowy Niemców i Rosjan, wszystkich mrocznych sił, które zebrały się i tylko czyhają na dzielnych polskich patriotów od morza do morza. Wszystkie dyktatury posługiwały się tym schematem, za Gomułki wrogami którzy czyhali byli rewanżyści niemieccy i amerykańscy podżegacze wojenni. Więc mi Jaskółko twoje fobie o zdrajcach, komunistach i wrogach Polski – wszystko mi to lotto. Żyję na tym świecie już czterdzieści lat i nigdy nie widziałem w Oświęcimiu na ulicy żywego komunisty. Zdaje się, że dawno temu wymarli, jak dinozaury. Chyba że możesz pokazać mi jakiegoś.
  Ta twoja histeria przypomina czasy polowań na czarownice i senatora Mc Carthy’ego w Ameryce lat pięćdziesiątych.

 15. Obiekty sportowe wybudowane z podków mają służyć w pierwszej kolejności mieszkańcom anie celebrytom organizującym spędy przedwyborcze na tych obiektach jak to poprzednimi latami bywało na boisku „Soły”. „Oświęcimianin a gdzie tu pisze o budowie boiska „Soły”?????Spałeś na lekcjach jak uczyli czytać ze zrozumieniem?A spęd przedwyborczy był i to organizowany pod białym namiotem obok boiska i zgadnij przez kogo.I kto wydał wtedy zgodę na alkohol na obiekcie sportowym.
  „Wrona” gdyś się uczył historii a nie pluł na innych to byś nie pisał takich bzdur .Tak wronie odpowiada Jaskółka. Już jedna „wrona” w latach 80 tych zamykała ludzi solidarności i myślących inaczej. Abyś się nie męczył z historią „Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego (WRON) – organ administrujący Polską w czasie stanu wojennego. Powstała w nocy 12/13 grudnia 1981

 16. Tak jest, wszystkiemu winna jest Magdalenka i Żydzi. Gratulacje. Kwalifikacje w sam raz na wiceprezydenta Oświęcimia.

 17. Panie Jaskółka jakim to celebrytom organizującym sobie spędy przedwyborcze było wybudowanie boiska „Soły” o czym Pan mówi.

 18. Panie „hulagula”.Albo mnie Pan źle zrozumiał albo chciał mi Pan dokopać co się nie udało bo gdyby pan zapoznał się dokładnie z ustawą samorządową którą wprowadzono na wzór Francuski a ja do tego nie przykładałem reki to zrozumiał by Pan dlaczego jest tak jak jest i kto w Magdalence się dogadywał.Na pewno nie ja.Widzi pan historia nas nie głaskała i niech Pan nie wierzy że zachód czy wschód panu zmieni te zapisy o ustroju naszego państwa.Musi Pan wiedzieć że komunizm powstał we Francji a socjalizm w Niemczech a do Rosji wysłali pejsatego aby im wprowadzał pożenione te systemy.Choćby sie pan nie wiem jak spinał to powiem panu że oni nie pozwolą na zmianę systemu w Polsce bo kim by rządzili i jeszcze jakby sie innym narodom spodobało to co my naprawdę byśmy robili to katastrofa. Wracając do sportu to nie jestem za utrzymywaniem sportu wyczynowego przez podatnika, ale tak jest na całym świeci tylko że w innym procencie. Ja nie głosowałem za folwarkiem UE gdyż jego korzenie są faszystowskie, co jest dokładnie opisane i podparte dokumentami w książce”Nazistowskie Korzenie Brukselskiej UE” której współautorem był śp. Gustek Kowalczyk.Wie Pan kto to był?Tak więc będę Pana wspierał w dobrych pomysłach które pozwolą zmienić ten system złodziejski jaki nam narzucono.Powodzenia.

 19. Coś ostatnio cicho o moście duchów, więc chyba nie udało się skutecznie aplikować o pieniądze z funduszy unijnych. Szkoda – to znaczy: sam projekt jest ładny, jako przestrzenna rzeźba i bardzo, bardzo mi się podoba. Byłby pięknym symbolem miasta. Ale nie w tym miejscu! Nie znikąd – donikąd. Jeśli już to na przykład tam, gdzie teraz znajduje się kładka obok mostu Jagiellońskiego. Wtedy można by łatwo i bezpiecznie przejechać na rowerze ze Starego Miasta na Zasole, albo po prostu przejść. Ale ponieważ pieniędzy i tak nie ma …

 20. A czymu chopy z Włosienicy nie zrobią se stadionu lekkoatletycznego albo hokejowego, pewnie dzieci by chcieli albo chopy po robocie tyż? Eh te wójty słabe so…. że nie zbudowali se stadionu lekkoatletycznego, a Oświęcim to se zasłużył na coś jakby…”narodowy”. czemu ni? Byłoby piknie. By sie tam robiło np. rekonstrukcje jak to Zolnierze Wykleci robili akcje na wsiach w 44, kiedy czasem się jakąs wieś cywili wyrżlo. Patriotycznie by bylo i fajno z nauka dzieci. Robmy robmy te stadiony ale…tez moze tor kajakowy do gorskiego kajakowania możnaby wyryktować. To by piknie było. I stadnine koni, żeby przedwojenną tradycje jednostki kawaleryi oswiecimskiej pociagnąc. Skoki i inne końskie zawody nawet jak na służewcu. Co by to radochy było. Panie Jaskółka co pan na to?

 21. 10 lat po 2 mln na hokej z kasy miasta to chyba jest kwota za którą można było zbudować jakiś most na Sole. Czyli może były ważniejsze wydatki dla całego Oświęcimia niż cuda dla fantastycznych „amatorów” sportu co obijaja się po końcówkach tabeli? Przestańmy się oszukiwać, że populacja 38 tysiecy ludzi jest w stanie wydać jakiś rozsądny odsetek ludzi z talentem do sportów i do wyników odpowiednio znaczących. To jest bzdura. A nie ma przystanków PKS, nie ma pociągów, nie ma mostów, nie ma wielu rzeczy ale będziemy sobie fundować sportowe pomniki i obiekty na których kasę prywatną trzepać będą trenerzy i paru działaczy sportowych, których poza Oświęcimiem rzeczywistość i cywilizacja wypluła by na śmietnik historii.

 22. Pan Jaskółka napisał wcześniej: „Szanowni narzekacze.Złoty kulomiot z Berlina to wychowanek naszego Piotra Galona trenera lekkiej atletyki z Oświęcimia.Kiedyś w Oświęcimiu był boks,ciężary ,kolarstwo i wiele innych dyscyplin dzisiaj mamy malkontentów.Mniej politykierstwa, mniej narzekania a będziecie zdrowsi.”

  Panie Jaskółko.
  Sport jak każda dziedzina potrzebuje takiej jednej prozaicznej rzeczy. Pieniędzy. Czasy które Pan z takim rozrzewnieniem że był boks, kolarstwo i inne, to z drugiej strony czas który bardzo pan gdzieindziej krytykuje. Tak, te kluby i dyscypliny sportowe były powoływane i prowadzone za kasę, którą z tzw. zysku ZCHO wyprowadzano do tzw. sportu. A brutalnie rzecz nazywając, ludziom pracującym w ZCHO czy chcieli czy nie zabierano część sporego „urobku”. Pół biedy gdy dzieje się to dobrowolnie. Gorzej jeśli obciąża się całą grupę podatników (czy chcą czy nie) na rzecz takich urojeń, kilkunastu rodziców i grupy kolesiów, którzy rodzinnie i pokoleniowo ciągną ostrą kasę za tzw. trenerkę. Efekty tej trenerki, jak pan sam zauważył dawały efekty 100-tki lat temu. W Oświęcimskim sporcie od kilkudziesięciu lat (poza hokejem przez kilka lat) dość blado. Ci z basenu ciągle chcą żebyśmy się onanizowali wynikami Korzeniowskiego, bo żadnego seniora tu się nie dorobiliśmy. Ci z hokeja chętnie sięgają po pieniądze ciężko wypracowane i oddane w podatkach przez ludzi, którym w ten sposób miasto nie pomaga. Czy pan jest zwolennikiem takiej wspaniałem formacji, która ma w nazwie słowo sprawiedliwość?
  Kto według pana powinien dawać pieniądze na te stadiony i te boksy i te kolarstwa? Prywatny obywatel co ma 2000 zł na rękę? Na prawdę? I jeszcze jedno – gdzie w cywilizowanym świecie kluby sportowe, które prowadzą swoją prywatną finansową buchalterię dostają dotowane albo darmowe dostępy do obiektów, które utrzymują podatnicy. Zerknij pan na niemiecką ligę i wszystkie inne, gdzie stadiony klubowe czerpią kasę ze skarbonki podatnika? Ja panu powiem, gdzie jest tak jak by pan chciał. W Korei Płn. Ale to inna sprawa, że pana marzenia, jak również marzenia tych z dobrej zmiany – wypisz wymaluj – pasują do reguł z tej wspaniałej republiki ludowej. Z tego co pan pisze i jak pan rozumuje wynika, że oficjalnie Polska z komunizmu wyszła, ale z pana głowy i wielu pana kolegów z pis komuna silnie jest zakorzeniona. Prezentujecie mentalność bolszewi. Zabrać jednym, żeby dać drugim, bo chcą i dlatego że są wspaniali i że krzewią w swoich portfelach. Wymienić panu te wspaniałe rodziny, które pokoleniami trenują tzw. sportowy Oświecim? A wymienić panu ile z tego ma zwykły obywatel i jak się mają finansowe nakłady do realnej korzyści masowego uzytkownika, który ma w d…. pana zachwyty nad kolarstwem?

 23. Starosto Starzec idź Pan dalej – Wierzę Eiffla jeszcze w Oświęcimiu… ups. kiedyś były kamienie…

 24. White elephant – in modern British English, the term now often refers in addition to an extremely expensive building project that fails to deliver on its function and/or becomes very costly to maintain. Examples include prestigious but uneconomic infrastructure projects such as airports (Radom), bridges (ten most wiszący nad strumyczkiem na początku autostrady A-1 przy granicy z Czechami), and football stadia built for the FIFA World Cup.

 25. Life Festival nie będzie na Kamieńcu ze względu na ochronę ptaków w okresie lęgowym i Naturę 2000. Poza tym to ma być PARK, czy ktoś rozumiesz Mieszkańcu znaczenie słowa „park”?

 26. Samorządy są często obsadzane przez takich hurraoptymistów: budujemy halę sportową w Pcimiu. Później okazuje się, że nie ma na jej utrzymanie pieniędzy, jest natomiast płacz i zgrzytanie zębów. W Bełchatowie niech sobie budują nawet tor formuły 1, maja masę podatków z kopalni węgla. Rozumiem: mamy w Oświęcimiu prężny klub sportowy z silną sekcją lekkoatletyczną, trzeba zapewnić zawodnikom lepsze warunki, więc budujemy stadion. Ale u nas sekcji nie ma, czyli: zbudujmy stadion, a dopiero potem może znajdą się zawodnicy. Logika porażająca.
  Drogi panie Jaskółka: nie chrzań pan o elytach, bardzo proszę. Jak drogę i rondo na Kęty zbudował Chwierut to dla elyt? A jak zbudował salę gimnastyczną dla szkoły przy Słowackiego to dla dzieci elyt? Jak ukończył wreszcie kaplicę na cmentarzu to pan nie skorzystasz (czego oczywiście panu nie życzę), to też?

 27. Filcharmonik to typowy przykład malkontenta politycznie wspierający obecnego prezydnta a nie społeczeństwo.Na całym świecie i w Polsce gdzie jest normalny samorząd dba sie o mieszkańców anie o sport wyczynowy i to powinien „filcharmonik ” zrozumieć. W Warszawie na obiektach sportowych i tu proponuje zerknąć na „Agrykolę” korzystają mieszkańcy nieodpłatnie.Dlaczego w Oświęcimiu nie mogą mieszkańcy z takich obiektów korzystać? Otóż samorządy często są obsadzane właśnie przez takich malkontentów jak 'Filcharmonik”. Sam nie zje i drugiemu nie da”jak pies ogrodnika.Otóż proszę sobie wbić do głowy taka zasadę-podatki w różnej formie wracają do podatnika a nie tak jak do tej pory służą „elitom”. Obiekty sportowe wybudowane z podków mają służyć w pierwszej kolejności mieszkańcom anie celebrytom organizującym spędy przedwyborcze na tych obiektach jak to poprzednimi latami bywało na boisku „Soły”.

 28. „Budowa stadionu lekkoatletycznego w Bełchatowie ma kosztować blisko 9,5 mln zł”. O takich pieniądzach rozmawiamy?

 29. W naszym mieście jest skończona i w sumie dość niewielka liczba osób chcących uprawiać wyczynowo sport. Chore jest mnożenie obiektów tego rodzaju w nadziei, że Oświęcim stanie się nagle megacentrum treningowym: hokejowym, figurowym na lodzie, pływackim, piłkarskim i teraz jeszcze lekkoatletycznym. Pomysłodawcy nie informują skąd na to pieniądze (Chwierut buduje za unijne albo z jakiś dotacji), więc czy Starzec ma zapewnione finansowanie zewnętrzne, czy też chce wydrenować do cna budżet miasta? Poza tym takie obiekty trzeba utrzymywać, remontować, itp co na dłuższą metę jest bardzo kosztowne. Już teraz jest problem z lodowiskiem i pływalnią. Dlaczego mamy się rujnować na przyszłość dla wygody i kaprysu kilkudziesięciu zapaleńców? Masowe imprezy rekreacyjne – tak. Orliki dla dzieciaków, które chcą w cywilizowanych warunkach sobie pograć po lekcjach w nogę czy w kosza – tak. Sport wyczynowy w piętnastu dyscyplinach dla wybrańców – nie. Skończy się tak, że stadion lekkoatletyczny będziemy owszem mieli, ale w zamian Starzec będzie musiał np. zamknąć lodowisko. Tego chcecie?

 30. Podobno Life Festival nie odbędzie się na Kamieńcu ponieważ prezydent Chwierut źle zaprojektował Park Pojednania Narodów? Darek Maciborek szuka nowej lokalizacji, ale w innym mieście?

 31. Szanowny Panie „abra kadabra.a”. Decyzje i związane z tym uchwały podejmuje Rada Powiatu a w mieście Rada Miasta, tak więc starosta czy prezydent nadzorują wykonanie uchwały A zatwierdzenie finansów na wykonanie tej uchwały podejmuje też Rada więc nie twórz pan folwarku starosty czy prezydenta.Czytać i jeszcze raz czytać ustawy o Samorządach w których są zapisane kompetencje poszczególnych organów władzy samorządowej.

 32. Nie jestem fanką Zbigniewa Starca, ale dobrych pomysłów. Abra kadabra zapewne woli most duchów 🙂

 33. W wyborach trzeba dać szansę staroście na realizację tego ambitnego projektu.

 34. Ula to widać fanka Zbyszka, co by nie wymyślił niepoważnego to ona przytaknie…. Co Starzec jeszcze wymyśli? Może wczasy dla każdego emeryta za granicą? Tyle lat cisza i spokój a teraz? Zauważcie większość jego działań promocyjnych to należy do jego obowiązków a nie takiej inteligencji i chciejstwa – panie bierzesz pan za to pieniądze co miesiąc na wypłatę.

 35. Szanowni narzekacze.Złoty kulomiot z Berlina to wychowanek naszego Piotra Galona trenera lekkiej atletyki z Oświęcimia.Kiedyś w Oświęcimiu był boks,ciężary ,kolarstwo i wiele innych dyscyplin dzisiaj mamy malkontentów.Mniej politykierstwa, mniej narzekania a będziecie zdrowsi.

 36. Do: Filcharmonik: muszę Cię zasmucić, swego czasu była w właśnie tam sekcja lekkiej. Lekka nie ma wymaga potężnego obiektu jak np pływanie czy hokej. Poza tym jestem przekonany, że jak powstanie obiekt to i znajdą się chętni do trenowania. Gdyby tak nie było do tej pory po basenie i lodowiku hulałby wiatr! Mniej malkontenctwa. Pozdrawiam!

 37. Super pomysł. Dziś na tym boisku jest tylko jeden wielki śmietnik i miejsce do alkoholizowania się.

 38. W Oświęcimiu świetnie udaje się rekreacyjne bieganie (czapki z głów przed Zadyszką) i rekreacyjne jeżdżenie na rowerze w postaci rajdów rowerowych. Tyle. Wątpię natomiast żeby było miejsce dla profesjonalnego czy paraprofesjonalnego uprawiania jeszcze wielu innych dyscyplin. Bieganie przełajowe jest fajne. Jeżdżenie na rowerze z rodziną w tempie spacerowym jest fajne. Ale czy ciepanie sto razy dziennie metalową kulą też?

 39. Co by tu jeszcze obiecać? Centrum łucznicze? Halę do uprawiania wrestlingu? Tor saneczkarski? Przepraszamy was, ale jako hopmagistrom tylko to przychodzi nam do głowy.

 40. Byłem pewien, że wuefmeni z pisu coś takiego obiecają. Pełnowymiarowy stadion lekkoatletycznyn – chociaż bez lekkoatletów. Może nie jestem na bieżąco, ale czy mamy w naszym kochanym mieście jakiś miotaczy kulą, skakaczy o tyczce, albo przeskakiwaczy przez płotki? To coś jakby idea budowy w Oświęcimiu filharmonii, tylko że nie mamy orkiestry symfonicznej.

Send this to a friend