Informacje

POWIAT. Opowiedzieli młodzieży o policyjnej służbie

W dniu 28 lutego 2019 oświęcimscy policjanci spotkali się z uczniami klas policyjnych oraz ich nauczycielem Pawłem Zielińskim z  Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu. Mundurowi opowiedzieli  młodzieży o policyjnej służbie. Z okazji nadchodzącej 100. Rocznicy powstania Polskiej Policji w spotkaniu uczestniczył gość specjalny Pan Marcin Grabecki  przedstawiciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Posterunek Policji Państwowej Powiatu Nowotarskiego”.

Podczas tego wyjątkowego asp. Krzysztof Teper Kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji opowiedział o służbie w Policji jej ważnej roli społecznej oraz  zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa, a także zadaniach realizowanych przy współpracy z innymi służbami ratunkowymi. Z kolei dzielnicowy asp. Łukasz Januszyk opowiedział  jak wygląda jego służba na rzecz mieszkańców dzielnicy. Omówił zainicjowane przez MSWiA programy „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz przedstawił działanie Krajowej Mapy Zagrożeń  Bezpieczeństwa. Następnie funkcjonariusze zaprezentowali młodzieży różne rodzaje umundurowania i wyposażenia policjanta do służby oraz broń .

W tym roku w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą utworzenia Polskiej Policji policjanci  na spotkanie z uczniami z klas policyjnych zaprosili Pana Marcina Grabeckiego z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Posterunek Policji Państwowej Powiatu Nowotarskiego” ,   który wystąpił w mundurze przedwojennego policjanta w stopniu aspiranta. Pan Marcin opowiedział jak wyglądała służba policjanta w Polsce okresu międzywojennego. Rekonstruktorowi towarzyszyła sierż. Kinga Zając, która na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym oświęcimskiej komendy Policji,  a która zaprezentowała oryginalny mundur przedwojennej policjantki.  Tuż po wykładach przyszedł czas na ćwiczenia podstawowych technik obezwładniania i zatrzymania, które młodzież ćwiczyła pod okiem instruktora wschodnich sztuk walki Shihana Przemysława Wiśniewskiego.

Dzięki takim praktycznym  zajęciom młodzi ludzie, którzy swą przyszłość chcą związać ze służbą w Policji mogą  poszerzyć wiedzę i umiejętności,  co z całą pewnością pomoże im  podjąć decyzję dotyczącą dalszej kariery zawodowej.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend