Informacje

POWIAT. Okres świąteczny w statystykach policyjnych

W dniach od 30 marca do 2 kwietnia br. , policjanci realizując działania prewencyjne pn. Wielkanoc 2018,  w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie  miast i wsi powiatu oświęcimskiego.

Na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło w tych dniach do żadnego wypadku drogowego. Jednakże policjanci zostali wezwani do 13 kolizji drogowych, których powodem najczęściej był przedświąteczny pośpiech i roztargnienie, co widać w liczbach: w piątek doszło do 10 kolizji, w sobotę  do 2 kolizji, w niedzielę do 1 kolizji,  a w poniedziałek nie doszło do żadnej.

W efekcie wzmożonej służby w okresie świąt policjanci pionu prewencji oraz ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo wyeliminowali z dróg trzech nietrzeźwych kierowców oraz jednego nietrzeźwego rowerzystę. Zatrzymali dwie osoby poszukiwane, ujawnili 203 wykroczenia,  w związku z którymi nałożyli na sprawców 65 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, 22 mandaty za wykroczenia porządkowe, a 105 osób pouczyli. W 11  przypadkach wobec sprawcy, za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Jak wynika z powyższych danych na terenie powiatu oświęcimskiego w okresie Świąt Wielkanocnych było spokojnie bez poważnych zdarzeń kryminalnych i wypadków drogowych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend