Informacje

POWIAT. Nowy dyrektor szpitala przedstawił swoje plany

Edward Piechulek, rekomendowany przez komisję konkursową i zatwierdzony przez Zarząd Powiatu w Oświęcimiu na nowego dyrektora Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu (ZOZ), przybliżył na wczorajszej (20 listopada) sesji Rady Powiatu swoje plany związane z placówką przy ul. Wysokie Brzegi.

59-letni Edward Piechulek z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Ponadto ukończył studia podyplomowe z zarządzania. Od 2003 r. zarządzał placówkami służby zdrowia na Śląsku. Był prezesem spółek medycznych Ultra-Med-Strefa w Tychach i Helimed w Katowicach.

Jakie są pierwsze spostrzeżenia i uwagi dyrektora w nowym miejscu pracy?

– Wciąż zapoznaję się z tą jednostką, ale jestem mile zaskoczony stanem, jaki zastałem. Placówka była do tej pory dobrze prowadzona, choć jest jeszcze dużo do zrobienia. Są oddziały, które nie zostały jeszcze wyremontowane, mam tu na myśli oddziały dziecięce, na które trzeba zorganizować środki – powiedział nowy szef Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Jak wyznał, szpital ma przede wszystkim ratować życie, ale równie ważna jest poprawa komfortu pobytu w nim pacjentów, jak i warunków pracy załogi.

– Szpital zatrudnia blisko 900 osób, to jeden z największych pracodawców w Oświęcimiu i powiecie oświęcimskim. Zarządzanie tak dużą kadrą jest wyzwaniem – stwierdził.

– Jestem otwarty na każdego (…). Nie zapominam o pacjentach. Pacjent jest najważniejszy. Placówka w Oświęcimiu to jeden z lepszych szpitali powiatowych. Należałoby podwyższyć brand tej placówki, pokazać, że jest dobry w wielu dziedzinach. Mamy świetną ortopedię – podkreślił Edward Piechulek.

Po wystąpieniu dyrektora ZOZ, głos zabrał starosta Marcin Niedziela.

– Przy okazji wyboru nowego dyrektora chciałbym podziękować doktorowi Andrzejowi Jakubowskiemu za to, że w trudnym dla szpitala okresie, pomiędzy rezygnacją pani dyrektor a wyborem nowego szefa placówki, zgodził się na pełnienie obowiązków szefa szpitala, łącząc obowiązki administracyjne ze swoją pracą lekarza – powiedział sternik Powiatu Oświęcimskiego.

Już w najbliższą środę, 27 listopada, odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej ZOZ z udziałem nowego dyrektora. Tego dnia placówka w Oświęcimiu oficjalnie wzbogaci się o nowy ambulans. Przypomnijmy, że we wrześniu w szpitalu została podpisana umowa dotycząca 400-tysięcznego dofinansowania (środki z ministerialnego „Programu wymiany ambulansów”) zakupu nowego ambulansu dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

Źródło: www.powiat.oswiecim.pl
Fot. RL

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Należy najpierw wymienić emerytowanego dyrektora do spraw lecznictwa na kogoś kto ogarnie ten bajzel. Nic się nie zmieni jak dalej tak bedzie A Ty Marku nie pieprz głupot bo jak poczytasz internet to się dowiesz że oświęcimska porodówka jest jedną z lepszych. Gronkowca przynoszą pacjenci i ich rodziny. Szpital to personel a nie mury

  2. ten szpital od lat 90 uważany jest z jeden z najgorszych. kobiety jadą rodzić wszędzie tylko nie tam. lekarze to chamy a pielęgniarki nie wyszły jeszcze z PRL-u. Gdzie ten szpital ma dobra opinię? bo na pewno nie wśród mieszkańców miasta.
    Na SOR kolejki jak w milionowym mieście. Ten szpital to dziura bez dna. Trzeba budować nowy budynek a nie remontować budę z lat 60 pełną gronkowca w ścianach z czego ten szpital też słynie.

  3. Może niech Pan zacznie od tego żeby zaktualizować stronę internetową szpitala.Godziny pracy poszczególnych poradni i specjalistów są nieaktualne. Na stronie lekarz ma przyjmować
    popołudniu, a w rejestracji odpowiedź, że to już nieaktualne i wszyscy lekarze przyjmują tylko do 13… np. poradnia endokrynologiczna, rehabilitacyjna itp

Send this to a friend