Informacje

POWIAT. Niezwykłe nocne zdjęcie DWR

Od piątku 9 marca kierowcy mogą już korzystać z nowego mostu nad rzeką Wisłą w ciągu komunikacyjnym Drogi Współpracy Regionalnej. Zobacz niezwykłe zdjęcie wykonane nocą oraz film ukazujący wykonaną inwestycję.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Jarle Thorsen SiteTalk, Jarle Thorsen, Jarle Thorsen Kielce, Jarle Thorsen itel, Jarle Thorsen GLOBAL POWER PTE LTD

 2. Mimo wszystko gdzie Rzym, gdzie Krym? Rozumiem Synthos, ale dlaczego przy okazji 3/4 miasta?

 3. Właśnie sam sobie odpowiedziałeś…

  Poza tym film z drona to nie zdjęcia z google,które sa aktualizowane co pare lat.

  Słynne prawa Murph’yego powstały w celu łatwiejszego przewidywania ew.katastrof w ruchu lotniczym.a ci którzy ustanawiają zakazy lotów nad danym rejonem na pewno je znają.Znają je też technicy lotniczy,piloci ,kontrolerzy,etc. Niestety nie jestem pewien czy znają je również operatorzy amatorzy dronów,jako statków powietrznych (prawna nazwa drona latajacego).

  Jak brzmi jedno z tych praw?

  – Jeśli coś może się popsuc,popsuje się na pewno.

  Zatem katastrofa z udziałem drona to tylko kwestia czasu.

 4. znafca a to chodzi o to zeby dronem nie uderzyc w cos na synthosie czy zeby nie filmowac?? jesli to drugie to wlacz sobie maps google i obraz satelitarny jak na dloni masz kazdy kat w synthosie widoczny poza tym co to za strategiczne miejsce synthos pomysl terrorysci juz by nie mieli gdzie tylko tam uderzyc a jak beda chcieli to byle czym uderza w butadien i kamien na kamieniu nie pozostanie wiec co ma piernik do wiatraka??

 5. To Synthos w Oświęcimiu i Nitroerg w Bieruniu. Zakłady o strategicznym znaczeniu i stąd zakazy lotów. O zgodę trzeba zabiegać w danym zakładzie.

 6. A ja sie pytam a jakim to oswieicm jest strategicznym miejscem ze nie mozna latac dronem?? bo z tego co widze na droneradar to wlasnie oswiecim i kawalek bierunia jest zakaz lotow bo na czerwono tak duzej strefy niema nawet kolo lotniska w balicach ehh wiecznie pod gorke ludziom musza dawac

 7. @gofer
  No jak nie pomyślał, przecież jest ścieżka pieszo-rowerowa szeroka chyba na 5m.

 8. Fajnie, że zrobiono ten odcinek. Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o ścieżce rower i teraz rowerzyści siła rzeczy blokują ruch na wąskim moście.

 9. Stefku, jeżeli przez całe życie kierujesz się zasadami i przegrasz, to po co ci takie zasady?

 10. Nie chodzi o to by szukać „dziury w całym”.Pilocie Amatorze,jaka masz gwarancję że nic się nie stanie podczas kolejnego z lotów?
  Czy zdajesz sobie sprawę że po takim wypadku możesz trafić do kryminału?
  Stawiam złoto na przeciw orzechów,że ten lot był nielegalny…

 11. Nad Oświęcimiem i okolicami jest zakaz lotów dronami. Trzeba mieć specjalne pozwolenie.

 12. Zapewniam #stefanB. że to nie był ten sam dron. Chyba że każdy widziany ptak na niebie to orzeł bielik?

 13. Szanowni państwo,w ubiegłą srodę obserwowałem nocne wyczyny tego drona,mianowicie przelot aparatu z nad „domu spotkań”poprzez stare miasto,rynek i dalej w kierunku nowej obwodnicy.

  O ile loty dzienne takich urzadzeń jestem w stanie zrozumiec,to takie nocne rajdy są chyba nielegalne,bo pomyślec tylko co jesli takie 10 kg.spadnie komuś na głowę?! Przecież to tylko urządzenie techniczne,zawodne i awaryjne!

  W piątek wieczorem ta sama maszyna krążyła nad Birkenau w okolicy pomnika i oczyszczalni. W reakcji na moje pytanie czy kreci ktoś film dronem,straznicy udali się na poszukiwanie owej maszyny,jednak bez skutku.
  Tak czy inaczej takie incydenty coraz cześciej będą miały miejsce,że zapytam szanowną redakcję,czy operator maszyny miał pozwolenie na nocne loty nad zamieszkałą częścią miasta?

Send this to a friend