Video

POWIAT. Niepełnosprawni artyści zaprezentowali się na scenie

Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych „Arlekiny” kończy w tym roku 10 lat. Niepełnosprawni artyści, dzięki nieustającej życzliwości samorządowców, trosce i otwartości od 2008 roku goszczeni są na deskach Oświęcimskiego Centrum Kultury. W tym roku Patronat Honorowy nad Przeglądem objęli Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec i Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

W tegorocznych „Arlekinach” zaprezentowało się osiem grup teatralnych, a widzowie mogli obejrzeć 14 występów wokalnych.

Pomysłodawcami i twórcami PAON „Arlekiny” są pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Chełmek Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic. Osobą, której wsparcie jest zawsze widoczne i odczuwalne jest Ksiądz Prezes Fundacji im. Brata Alberta Tadeusz Isakowicz–Zaleski. Przegląd co roku uświetnia wielu przedstawicieli władz samorządowych i powiatowych, przedstawicieli Rady i Zarządu Krajowego Fundacji, dyrektorów i kierowników. Powiat Oświęcimski reprezentowali starosta Zbigniew Starzec i członek Zarządu Powiatu Ewa Pawlusiak. Jednak najważniejszymi osobami przedsięwzięcia są niepełnosprawni artyści i ich rodzice, bez których wsparcia nie byłoby „Arlekinów”.

Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec podczas swojego wystąpienia zwrócił uwagę na wyraźną troskę i zaangażowanie Powiatu Oświęcimskiego w pomoc osobom niepełnosprawnym, która nie byłaby możliwa bez doskonałej współpracy pomiędzy poszczególnymi gminami powiatu.

– Arlekiny to wydarzenie, które integruje nie tylko osoby niepełnosprawne, ale również nas samorządowców, odpowiedzialnych za kreowanie polityki i działań na rzecz osób z niepełnosprawnością – mówił starosta i dodał. – Mając z Państwem kontakt od wielu lat, uważam że wszyscy powinniśmy brać z Was przykład i uczyć się przede wszystkim empatii, aktywności życiowej i ogromnego zaangażowania. Jako samorządowcy Ziemii Oświęcimskiej zawsze chętnie wspieramy Państwa działania.

Tegoroczny PAON „Arlekiny” otworzyła tradycyjnie Kierownik WTZ Chełmek Fundacji im. Brata Alberta Beata Ciura witając serdecznie przybyłych gości i wręczając statuetki „Arlekin” osobom, bez których przychylności impreza nie odbyłaby się. Uhonorowani zostali: Ksiądz Prezes Fundacji im. Brata Alberta Tadeusz Isakowicz–Zaleski, Dyrektor Oświęcimskiego Centrum Kultury Apolonia Maj, Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, Dyrektor PCPR w Oświęcimiu Renata Fijałkowska, wiceprezydent Miasta Oświęcim Maria Pędrak oraz Burmistrz Miasta Chełmek Andrzej Saternus.

(NM) / Powiat Oświecimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend