Sport

POWIAT. Mistrzostwa Polski Seniorów – łyżwiarstwo figurowe

Podopieczne Iwony Mydlarz-Chruścińskiej na podium Mistrzostw Polski Seniorów. Elżbieta Gabryszak i Magdalena Zawadzka zawodniczki Łyżwiarskiego Klubu Sportowego „Soła” Oświęcim zdominowały podium na Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się w Budapeszcie w dniach 15-16.12.2018r.

Zawody te były również Mistrzostwami Czterech Narodów tj. Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Dwa medale srebrny i brązowy były kolejnym sukcesem obu łyżwiarek i ich trenerki Iwony Mydlarz-Chruścińskiej. Ela była niewątpliwie faworytką tych Mistrzostw, jednak przyszło się jej zmierzyć z decyzją o dopuszczeniu do startu na MP młodziutką Rosjankę Ekaterine Kurakova. Tak więc podjęła piękną walkę zachwycając swym występem sędziów, widzów i fanów łyżwiarstwa figurowego. W programie dowolnym zaprezentowała elementy na bardzo wysokim poziomie – gamę skoków potrójnych, przepiękne piruety i efektowne kroki i spirale. Tradycyjnie jej start był ucztą dla sympatyków łyżwiarstwa. Były to cztery minuty pięknych emocji wypływających z radości i pasji do startu. Ela na MP wywalczyła srebrny medal z wynikiem punktowym 138,45. W końcowej klasyfikacji 4 Nationals Championship zajęła 4 miejsce. Drugą medalistką była Magdalena Zawadzka, która po raz pierwszy startowała jako seniorka.

Brawurowym startem w programie krótkim i dowolnym wywalczyła brązowy medal uzyskują łącznie 122,97. W ogólnej klasyfikacji 4 Nationals Championship zajęła 9 pozycję. Tym wynikiem poprawiła swój rekord życiowy aż o 15 punktów. Tym samym potwierdziła swojej umiejętności wyprzedzając starsze utytułowane koleżanki. Fanów łyżwiarstwa figurowego cieszyły jej pięknie wykonane skoki potrójny Toeloop i podwójny Axel oraz pozostałe elementy jak kroki i spirale. Na tafli lodowej w Budapeszcie obie Oświęcimianki pokazały klasę a trenerka nie ukrywała radości i satysfakcji z wieloletniej pracy. W MPS nasz zawodnik Michał Woźniak zajął 7 miejsce z wynikiem punktowym 115,85 a w ogólnej klasyfikacji zajął 20 pozycję, Gratulujemy i dziękujemy naszym zawodnikom zdobycia medali. Dziękujemy serdecznie wspaniałym darczyńcą, którzy wsparli nas w tej międzynarodowej imprezie łyżwiarskiej.

Jan Wikłacz

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend