Informacje

POWIAT. Marsz Żywych 2017 – będą utrudnienia

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. na terenie Oświęcimia i Brzezinki, w ramach obchodów Dni Pamięci o Holokauście odbędzie się uroczystość pn. “Marsz Żywych 2017”. Jego uczestnicy, jak co roku, przejdą “Drogą Śmierci”, z byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz do Auschwitz II - Birkenau, gdzie odbędzie się część oficjalna uroczystości.

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 r.  na terenie Oświęcimia i Brzezinki, w ramach obchodów Dni Pamięci o Holokauście odbędzie się uroczystość pn. “Marsz Żywych 2017”. Jego uczestnicy, jak co roku, przejdą “Drogą Śmierci”,  z byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz do Auschwitz II – Birkenau, gdzie odbędzie się część oficjalna uroczystości.

W związku z powyższym w dniu 24 kwietnia br. w godzinach od 12.00 do 17.00, zgodnie z decyzją zarządcy drogi,  nastąpi wyłączenie z ruchu ulic na trasie przemarszu uczestników z Państwowego Muzeum w Oświęcimiu do Muzeum w Brzezince, ulicami Leszczyńskiej, Męczeństwa Narodów i Ofiar Faszyzmu.

 • Od godziny 08.00 do 15.00 nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu na ulicy Więźniów Oświęcimia, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Obozową do skrzyżowania z ulicą Legionów.
 • Od godziny  12.00 – 15.00   ruch zostanie wstrzymany na ulicach Leszczyńskiej oraz Męczeństwa Narodów, a od godziny 15.00 do  17.00 ruch zostanie wstrzymany na ulicy Ofiar Faszyzmu.

W związku z powyższym w tym dniu proponujemy wybranie tras alternatywnych. Natomiast kierowców, którzy będą musieli przejechać przez Oświęcim prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy służb  biorących udział w zabezpieczeniu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. Tak, niedługo marsz w tej samej intencji odbędzie się w Izraelu 😉 cała idea tego wydarzenia to więcej niż myślimy, jego znaczenie jest głębokie i ważne dla setek tysięcy ludzi – chyba możemy przeżyć raz do roku małą niewygodę

 2. A czy jest dużo taki miast na świecie że zamordowano miliony? Wstyd pisać takie komentarze,

 3. Chory to chyba Pan lub Pani jest. Ci ludzie ńie manifestyją kim są ale przyjeżdżają na cmentarz swoich bliskich. Ciekaw jestem czy równie irytujące są dla Pana/Pani obchody Dnia Zadusznego.
  Przydałoby się trochę współczucia o którym mowa jest w Bożych Przykazaniach i nauczaniu Chrystusa

 4. Przyjeżdżajcie tłumnie. My pójdziemy z Wami. Tylko tyle możemy zrobić, aby historia się nie powtórzyła

 5. Tak musi sie odbywac, zeby wszyscy wiedzieli co tam sie dzialo i ludzie nie zadawali takich glupich pytan jak ty

 6. Tak musza przyjezdzac, zebys ty osle zapamietal i powiedzial swoim dzieciom ludzie tam co przezyli

 7. Mieszkasz w Oświęcimiu, więc takie sytuacje są wpisane w to miasto. Normalka.

 8. Właśnie wracam z Warszawy . Mieszkałam w hotelu razem z uczestnikami bardzo młodymi którzy upamietnili getto Warszawskie. Byli cudowni i nikt nie drżał na ich obecność..

 9. jak zwykle pół Oświęcimia zablokowane, bo jakaś grupa osób rok w rok musi przyjeżdżać i demonstrować kim są. CHORE! CZY JEST TAKIE INNE MIASTO W ŚWIECIE, GDZIE ROBI SIĘ TAKI CYRK?

Send this to a friend