Informacje

POWIAT. Marcin Niedziela nowym starostą oświęcimskim

Marcin Niedziela

Marcin Niedziela został wybrany nowym starostą oświęcimskim. Jego partyjny kolega Kazimierz Homa będzie nowym przewodniczącym rady powiatu.

W tajnym głosowaniu na nowego starostę, z pośród 27 radnych powiatowych, 15 oddało głos na Marcina Niedzielę (Platforma Obywatelska). Jego kontrkandydatem był Jarosław Jurzak z Prawa i Sprawiedliwości, który uzyskał 12 głosów poparcia.

Wicestarostą został Paweł Kobielusz, etatowym członkiem zarządu powiatu Teresa Jankowska, nieetatowymi członkami zarządu powiatu – zostali Jerzy Mieszczak i Artur Mendyk.

Przewodniczącym rady powiatu wybrany został Kazimierz Homa, jego zastępcami będą Piotr Śreniawski i Wojciech Kajdas.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Jak nieznacznie pic to będzie cud. Rządzenie powiatem z telewizorem jest niemożliwe.

 2. Zmartwiony
  25 listopada 2018 o 05:28
  A co teraz będzie z PiSem w Oświęcimiu prezesami , dyrektorami itp…… z partii Pis

  Zmartwiony, nie martw się bo w większości na tych stanowiskach to dzieci byłych komuchów, którzy Polaków za pysk trzymali a dzisiaj ich dzieci się przefarbowały i oprócz nazwy z partią PiS nie mają nic wspólnego. Popatrz kto to jest Pyrek w ZUSie i czym jego stary się zajmował, kto to jest ten pajac w Urzędzie Skarbowym. Od lat robią nas w bambuko i trzeba przyznać, że im się udaje.

 3. Oglądałem ostatnio sesję Rady Miasta i prośby Radnego Adamaszka o wodę w butelkach szklanych i inne usadzenie. Tym się zajmuje na sesjach… ach ta merytoryczność. Dobrze, że innych z tego ugrupowania nie wybrano do Rady.

 4. Panie Krzysztoforski, po interwencji pan aspirant kapnął się, że się zagalopował i z tego skierowania się wycofał czyli przestał się bawić w zastraszanie ale ślady pozostały. Ponadto sądziłem, że marzenia o skierowaniach do psychuszek celem zamykania buzi wraz z PRL się skończyły ale zauważam, że nie u pana osobiście bo też wydaje certyfikaty kto jest ograniczony. Nie wiem czy pan zna takie powiedzenie lekarzu lecz się sam, dlatego jemu zalecam.

 5. Janusz JAnuszewski pisząc:
  „młodszy aspirant z Zatora chyba przy współpracy Starostwa zabawił się w lekarza wydając skierowania na badania. 🙂 Zapomniał jedynie dodać, że tak postępuje mafia a nie porządny policjant stojący na straży prawa” pokazujesz jak jesteś ograniczony.
  Zachęcam do poczytania kpk (kodeks postępowania karnego). Wiem, że lektura nie jest łatwa. Ale może inni nabiorą dystansu do pisanych przez ciebie bzdur.

 6. A co teraz będzie z PiSem w Oświęcimiu prezesami , dyrektorami itp…… z partii Pis

 7. Poprzednie Starostwo tego nie mogło wygrać bowiem Starzec z Jurzakiem do niczego się nie nadawali. Starzec kombinował na prezydenta Oświęcimia a Jurzak sądził, że do powiatu ludzi nabierze i wszystko będzie po staremu. Do tego nie wiem na ile oni paluchów nie maczali aby uwalić liczne doniesienia do prokuratury w Oświęcimiu na temat nieprawidłowości w Zatorze. W związku z powyższym składający zawiadomienie dostał takie wezwanie aby mu buzię zamknąć robiąc z niego wariata.
  ……………………………..

  Komisariat Policji z Zatorze RSD-126/2018/RD; PRD. 1783.2018
  ul. Kongresowa 6A
  32-640 Zator

  Pan Stanisław Brzeźniak

  WEZWANIE

  Wzywa się Pana do osobistego stawiennictwa w dniu 19 września o godz. 15:00 w Przychodni Rejonowej Zdrowia numer 4 w Oświęcimiu ul. Grabarska 1, pokój numer 25 jako podejrzanego tj. o czyn z art.190$1kk i art. 157$2kk i art 216$1kk w zw. z art 11$2kk.

  Wezwany powinien posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny ważny dokument stwierdzający jego tożsamość.

  mł.asp. Rafał Domagała
  tel. 33 841 0997
  /////////////////////////////////////

  I tak młodszy aspirant z Zatora chyba przy współpracy Starostwa zabawił się w lekarza wydając skierowania na badania. 🙂 Zapomniał jedynie dodać, że tak postępuje mafia a nie porządny policjant stojący na straży prawa.

 8. Dramat jednak PO paprańce ,jak to możliwe wygraliśmy wybory a nie rządzimy ,cztery lata stagnacji powiatu miasto nie lepsze Polacy nie zasługują na to

 9. PiSowi brakowało zawsze kadr i mocnych ludzi. Szkoda, że ci wyżej nie zadali sobie pytania dlaczego tak jest? Albo nie odpowiedzieli sobie na to pytanie dlaczego PiS w Oświęcimiu jest taki słaby. Ponieważ dla starych dziadków z Solidarności pan Jurzak jest nikim, a młodzi od niego trzymają się z daleka. Dobrze się stało, że człowiek, którego nie stać było na odwagę startu na burmistrza Kęt, nie piastuje żadnego wyższego urzędu. Swoją działalnością nie zbudował sobie w Kętach wystarczającego autorytetu i sam w siebie nie wierzył, a w powiecie miał sie na plecach kolegów z PiS z różnych okręgów umościć się na posadce z drogim IPadem? Chwała Bogu!!!

 10. Jak generalnie jestem za PiSem tak wystawianie Jurzaka oceniam jako samobójstwo powiatowego PiSu. Temu człowiekowi brakuje wszystkiego co jest wymagane od radnego (a co dopiero starosty) na czele z jakimikolwiek osiągnięciami w CV i kulturą osobistą.

  Oczywiście kontrkandydat z PO miał podobne kwalifikacje” ale ponieważ na nich nie głosuję więc mało mnie obchodzi kogo sadzają na stołkach (w odpowiednim czasie zbiorą tego owoce).

Send this to a friend