Kultura

POWIAT. Małopolski Uniwersytet Seniora

Celem wszystkich uniwersytetów trzeciego wieku jest bez wątpienia umożliwienie zdobywania wiedzy osobom starszym, które pragną kontynuować naukę, bądź nie mogły kształcić się w przeszłości. Naszym zdaniem, dużo istotniejszy jest drugi cel – aktywizacja i integracja osób starszych oraz włączanie ich w życie publiczne i obywatelskie społeczności lokalnych.

W takim właśnie celu powstał Małopolski Uniwersytet Seniora, który 15.09 zainaugurował swoją działalność w Oświęcimiu. Projekt ten finansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i odbywa się w aż 6 miastach małopolski. Czego mogą spodziewać się mieszkańcy?

Pierwsza i najważniejsza część to seria wykładów o interesującej tematyce:

Świat W Kryzysie I Rola Polski – Zrozumieć Współczesny Świat, Aktywność Obywatelska, Prawo Dla Seniora, Technologia, Filozofia Jana Pawła II, Zdrowie, Ekonomia Dla Seniorów.

W dalszej kolejności zajęcia ćwiczeniowe/prelekcje o tematyce nieco bardziej „popularnonukowej”, zajęcia dotyczące świata szeroko pojętej sztuki – teatru, muzyki, czy kina, oraz formy zajęć ruchowych – spacery, zajęcia fitness. Wszystko to całkowicie darmowo.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w sali edukacyjnej Oświęcimskiego Centrum Kultury. Zapraszamy do odwiedzenie strony uniwersytetseniora.org, a także na najbliższe zajęcia, które odbędą się już dziś o godzinie 17:30.

Zapraszamy bez zapisów!

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend