Informacje

POWIAT. Majówka w policyjnych statystykach

W dniach od 27 kwietnia do 6 maja 2018, policjanci realizując działania prewencyjne pn. Majowy weekend, w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie miast i wsi powiatu oświęcimskiego.

W związku ze wzmożonym ruchem pojazdów, na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do  6 wypadków drogowych, w których rannych zostało 6 osób, ponadto policjanci uczestniczyli w czynnościach związanych z 44 kolizjami drogowymi.

W efekcie wzmożonej służby na terenie powiatu oświęcimskiego w okresie majowego weekendu, policjanci podczas kontroli w ruchu drogowym zatrzymali 17 uczestników ruchu drogowego będących pod wpływem alkoholu w tym: 4 nietrzeźwych kierowców, 5 kierowców będących w stanie po użyciu alkoholu, 5 nietrzeźwych rowerzystów oraz 3 rowerzystów będących w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci pionu prewencji oraz ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo ujawnili 596 wykroczeń,  w związku z którymi nałożyli na sprawców 238 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, 55 mandatów za wykroczenia porządkowe, a 251 osób pouczyli. W 52  przypadkach wobec sprawcy, za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Jak ktoś ma pecha to i w drewnianym kościele cegłówką dostanie. Najpierw trafił mi się szeryf, który momentami zwalniał do 40. Jakby tego było mało, na zderzaku siadły mi dwie blondyny w srebrnym Fordzie (KOS 88 …). Niestety te ostatnie kilka razy by najechały na mój samochód. Pierwszy raz przed przejściem dla pieszych na świetle czerwonym. Potem gdy pani na rowerku przejechała przez drogę w najmniej oczekiwanym momencie i chciała zawrócić po zgubioną butelkę mleka ( tutaj zabrakło około 30 cm do najechania). Reszty nie będę już opisywał. Po numerze rejestracyjnym było widać, że samochód dopiero co tatuś kupił. Dodam, że panienki się bardzo spieszyły na zakupy do galerii. Może jakaś promocja była.

Send this to a friend