Informacje

POWIAT. Kolejna „jaskinia hazardu” zlikwidowana

Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-skarbowego z Krakowa, przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem punkt z funkcjonującymi hot spotami zlokalizowany został na terenie Oświęcimia. Wartość zarekwirowanych automatów oszacowany został na 24 tysiące złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej,  w trakcie prowadzonych działań mających na celu walkę z procederem hazardowym ustalili, że na osiedlu Błonie w Oświęcimiu w z pozoru zamkniętym budynku znajduje się  lokal z hot spotami. Początkiem tygodnia wspólnie z celnikami weszli do punktu, a następnie zabezpieczyli cztery funkcjonujące w nim automaty. Maszyny trafiły do urzędu Celno-skarbowego, natomiast ich właścicielowi, jak również osobie, która wynajęła lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pomimo grożących surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem, a także znajdują się właściciele nieruchomości którzy nie interesują się pod jaką działalność wynajmują należący do nich lokal.

Policjanci i celnicy zapewniają, że w dalszym ciągu będą bezwzględni w zwalczaniu tego nielegalnego oraz społecznie szkodliwego procederu.

KPP Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Czegoś tu nie rozumiem, PiS deklarował, że do budżetu wpłynie 25 mld rocznie z hazardu, ale jak ich wszystkich zamkną, to chyba nic z tego nie będzie?

Send this to a friend