Informacje, Sport

POWIAT. Klimatyczne zawody strzeleckie

W ostatni weekend zawodnicy KS LOK Bastion Kęty wzięli udział w XI Podziemnych Zawodach Strzeleckich w kopalni soli w Bochni. Bardzo klimatyczne zawody cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem strzelców. Klub reprezentowała piątka zawodników: w karabinie pneumatycznym Jurek Kaczmarczyk, Kasia Korona i Kasia Płonka; w pistolecie pneumatycznym Gosia Chylaszek oraz Grzegorz Kościelnik. Start naszych zawodników można uznać za bardzo udany, łącznie drugie miejsce w SuperFinale, wygrany finał w pistolecie, trzy medale w konkurencjach podstawowych plus fakt iż każdy z zawodników uzyskał wynik co najmniej na III klasę sportową.

Zmagania rozpoczęła Gosia Chylaszek w pistolecie oraz Kasia Płonka w karabinie. Gosia uzyskała wynik 334 pkt. co odpowiada III klasie sportowej i pozwoliło jej to zająć 4 miejsce w swojej konkurencji. Kasia natomiast zaliczyła najlepszy występ od swojego powrotu do strzelania, notując 388,5 pkt. II klasę sportową i srebro w swojej grupie wiekowej. Jest to również jej rekord życiowy.

W kolejnej grupie strzelali pozostali zawodnicy. Kasia Korona pomimo iż strzeliła trochę lepiej niż na MP LOK notując 384,5 pkt. co odpowiada III klasie sportowej to w klasyfikacji juniorek zajęła dopiero 4 miejsce. Lepiej poszło Jurkowi Kaczmarczykowi. Kolejny dobry start, kolejny rekord życiowy 591,9 pkt. i brązowy medal w seniorach. Do srebra zabrakło jedynie 0,3 pkt.

Najlepszy występ zaliczył nasz najlepszy zawodnik i trener klubu zarazem Grzegorz Kościelnik. W rywalizacji seniorów w pistolecie pneumatycznym uzyskał wynik jak na MP LOK 571 pkt. co pozwoliło mu wygrać rywalizację w konkurencji podstawowej i awansować do niedzielnych finałów. W finale kolejny bardzo dobry występ i wygrana z dużą przewagą nad kolejnymi zawodnikami oraz awans do Super Finału. Tam strzelano jedynie 4 strzały i o zwycięstwie decydował najlepszy z nich. Wynik 10,7 pkt. (10,9 pkt. to maksimum) pozwoliło na zajęcie 2 miejsca, ustępując zawodniczce z WKS Śląsk Wrocław o 0,1 pkt.

Bardzo nas cieszą wyniki jakie uzyskaliśmy. Teraz przed zawodnikami trochę przerwy w startach. Do rywalizacji wrócimy w listopadzie na strzelnicach we Wrocławiu, Jedliczu i Białymstoku.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z naszą dyscyplina na zajęcia na strzelnicach w Oświęcimiu i Kętach.

Grzegorz Kościelnik
Prezes Zarządu KS LOK Bastion Kęty
Prezes Zarządu Powiatowego LOK Oświęcim

500 102 119

www.ksbastion.malopolska.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend