Informacje, Sport

POWIAT. Klimatyczne zawody strzeleckie

W ostatni weekend zawodnicy KS LOK Bastion Kęty wzięli udział w XI Podziemnych Zawodach Strzeleckich w kopalni soli w Bochni. Bardzo klimatyczne zawody cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem strzelców. Klub reprezentowała piątka zawodników: w karabinie pneumatycznym Jurek Kaczmarczyk, Kasia Korona i Kasia Płonka; w pistolecie pneumatycznym Gosia Chylaszek oraz Grzegorz Kościelnik. Start naszych zawodników można uznać za bardzo udany, łącznie drugie miejsce w SuperFinale, wygrany finał w pistolecie, trzy medale w konkurencjach podstawowych plus fakt iż każdy z zawodników uzyskał wynik co najmniej na III klasę sportową.

Zmagania rozpoczęła Gosia Chylaszek w pistolecie oraz Kasia Płonka w karabinie. Gosia uzyskała wynik 334 pkt. co odpowiada III klasie sportowej i pozwoliło jej to zająć 4 miejsce w swojej konkurencji. Kasia natomiast zaliczyła najlepszy występ od swojego powrotu do strzelania, notując 388,5 pkt. II klasę sportową i srebro w swojej grupie wiekowej. Jest to również jej rekord życiowy.

W kolejnej grupie strzelali pozostali zawodnicy. Kasia Korona pomimo iż strzeliła trochę lepiej niż na MP LOK notując 384,5 pkt. co odpowiada III klasie sportowej to w klasyfikacji juniorek zajęła dopiero 4 miejsce. Lepiej poszło Jurkowi Kaczmarczykowi. Kolejny dobry start, kolejny rekord życiowy 591,9 pkt. i brązowy medal w seniorach. Do srebra zabrakło jedynie 0,3 pkt.

Najlepszy występ zaliczył nasz najlepszy zawodnik i trener klubu zarazem Grzegorz Kościelnik. W rywalizacji seniorów w pistolecie pneumatycznym uzyskał wynik jak na MP LOK 571 pkt. co pozwoliło mu wygrać rywalizację w konkurencji podstawowej i awansować do niedzielnych finałów. W finale kolejny bardzo dobry występ i wygrana z dużą przewagą nad kolejnymi zawodnikami oraz awans do Super Finału. Tam strzelano jedynie 4 strzały i o zwycięstwie decydował najlepszy z nich. Wynik 10,7 pkt. (10,9 pkt. to maksimum) pozwoliło na zajęcie 2 miejsca, ustępując zawodniczce z WKS Śląsk Wrocław o 0,1 pkt.

Bardzo nas cieszą wyniki jakie uzyskaliśmy. Teraz przed zawodnikami trochę przerwy w startach. Do rywalizacji wrócimy w listopadzie na strzelnicach we Wrocławiu, Jedliczu i Białymstoku.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z naszą dyscyplina na zajęcia na strzelnicach w Oświęcimiu i Kętach.

Grzegorz Kościelnik
Prezes Zarządu KS LOK Bastion Kęty
Prezes Zarządu Powiatowego LOK Oświęcim

500 102 119

www.ksbastion.malopolska.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend