Informacje

POWIAT. Kierował samochodem mając 2,40 promila alkoholu

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach  zatrzymali 39 – letniego mieszkańca Gminy Kęty, który kierował samochodem mając w organizmie 2, 40 promila alkoholu. Nietrzeźwy rajd, stwarzający zagrożenie w ruchu drogowym,  został szybko przerwany  dzięki spostrzegawczości jednej z kierujących oraz błyskawicznej interwencji policjantów.

Do zdarzenia doszło wczoraj [19.11.2019] o godzinie 20.30. Policjanci z kęckiego komisariatu Policji otrzymali zgłoszenie od kobiety,  jadącej swoim samochodem ulicą Mickiewicza w Kętach, że znajdujący się przed nią kierowca samochodu marki Fiat Punto jedzie slalomem.

We wskazany rejon natychmiast ruszył jeden z patroli. Po chwili podejrzane punto zostało zlokalizowane, a kierowca otrzymał sygnał do zjechania na pobocze.  Jak się okazało za kierownicą auta siedział 39 – leni mieszkaniec Gminy Kęty, a badanie jego stanu  trzeźwości wykazało 2,40  promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata.

Szczególne podziękowania – za prawidłową reakcję,  należą się zgłaszającej,  która dbając o bezpieczeństwo, zareagowała i powiadomiła Policję. W ten sposób pomogła wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend