Informacje

POWIAT. Jest 400 tys. zł na nową karetkę

W piątek, 20 września została podpisana umowa dotycząca dofinansowania w wysokości 400 tys. zł zakupu nowego ambulansu dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu. Dzięki temu wsparciu uda się wymienić wysłużony pojazd w podstacji pogotowia ratunkowego w Brzeszczach.

Dokument sygnowali wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko i p.o. dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu Andrzej Jakubowski. Środki pochodzą z ministerialnego „Programu wymiany ambulansów”.

Ministerstwo Zdrowia ruszyło z ogólnopolskim programem wymiany ambulansów, dzięki któremu do stacji pogotowia ratunkowego w całym kraju trafi w sumie 200 nowoczesnych karetek. Ma się to przełożyć na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów oraz przyczynić się do poprawy warunków pracy zespołów ratownictwa medycznego.

Umowa została podpisana w towarzystwie wicewojewody Zbigniew Starca, wicestarosty Pawła Kobielusza, p.o. zastępcy dyrektora ds. organizacyjno-administracyjnych Dawida Grzywy oraz kierownika Ratownictwa Medycznego w Oświęcimiu Piotra Wędziny.

Nowy ambulans zostanie zakupiony do końca 2019 r.

Źródło: powiat.oswiecim.pl / fot. Weronika Ramza

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend