Informacje, Kultura

POWIAT. Goście z Ukrainy odwiedzili powiat

9 sierpnia Powiat Oświęcimski odwiedziła grupa 20 Ukraińców z Obwodów Donieckiego i Ługańskiego. Wizyta była finansowana przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a jej celem była pomoc w reformowaniu Ukrainy poprzez wzmacnianie struktur samorządowych. Goście zapoznali się z funkcjonowaniem naszej administracji, służby zdrowia, opieki społecznej oraz zarządzania kryzysowego.

W starostwie Ukraińcy spotkali się ze Starostą Oświęcimskim Zbigniewem Starcem, członkiem Zarządu Powiatu Ewą Pawlusiak oraz sekretarz Powiatu Aleksandrą Bibrzycką. W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy Wydziału Promocji Powiatu, Kultury i Sportu, a także Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Wiesław Kmak. Goście podczas kilkugodzinnego spotkania rozmawiali głównie o strukturze budżetu powiatu oraz funkcjonowaniu jednostek organizacyjnych. Goście z Ukrainy zainteresowani byli także sposobami kontroli i nadzoru nad samorządem oraz specyfiką problemów zgłaszanych przez mieszkańców powiatu.

W siedzibie Państwowej Straży Pożarnej, zapoznali się z funkcjonowaniem Państwowej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce, ich finansowaniem i strukturą zarządzania. Goście zobaczyli dyspozytornie, stanowiska Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz samochody gaśnicze i inny sprzęt będący na stanie jednostki. Goście z Ukrainy złożyli także krótką wizytę w byłym Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Powiat Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Obwodów Donieckiego i Ługańskiego – przecież tam teraz działają samozwańcze Doniecka i Ługańska Republiki Ludowe, czyli części Ukrainy zagarnięte przez Rosję. Niech mnie ktoś uszczypnie!

Send this to a friend