Informacje

POWIAT. Górnicy wywalczyli dodatkowe pieniądze

Finał tygodniowych rozmów przedstawicieli górników z zarządem Tauron Wydobycie zakończył się wypracowaniem kompromisu czyli jednorazowych dodatkowych wypłat pieniężnych. W ramach tych uzgodnień pracownicy otrzymają średnio po 1000 zł brutto jeszcze w lipcu. Wysokość indywidualnej wypłaty będzie uzależniona od ilości przepracowanych dni roboczych w pierwszym półroczu 2019 r.

Dodatkowo w sierpniu rozpoczną się rozmowy Rady Społecznej dotyczące wzrostu wynagrodzeń pracowników Grupy Tauron. „Grupa Tauron i tym samym spółka Tauron Wydobycie przykładają dużą wagę do spraw społecznych, czego wyrazem jest aktywny dialog z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi” – oświadczył cytowany w piątkowym komunikacie spółki wiceprezes Tauron Wydobycie Andrzej Okoń.

Natomiast Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80” neguje podpisane porozumienie twierdząc, że protestującym górnikom należą się realne i stałe podwyżki płac, a nie jednorazowe dodatki.

Jak informuje rzecznik prasowy Tauron Wydobycie, rezygnację z funkcji prezesa złożył pełniący ją zaledwie od początku czerwca Sławomir Obidziński.

Tauron Wydobycie tworzą trzy zakłady górnicze: Sobieski w Jaworznie, Janina w Libiążu oraz Brzeszcze w Brzeszczach.

red.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Akurat jestem ateistą. Natomiast istotnie do nazywania bydła bydłem podchodzę jak wierzący do religii.

  2. Kazimierzu masz na myśli członków rządu? Swoją drogą nieładnie jest ubliżać ludziom. No ale jak się jest katolikiem, to wszystko wolno.

  3. Górnikom należą się stałe i realne podwyżki. Oczywiście. I ich niepracującym żonom też. Bo to taka górnicza tradycja.

  4. Firma tonie a ci cisną o podwyżki. Trzeba być niezłym bydlakiem…

  5. Dla nich zawsze było i będzie mimo ze to niedochodowe wszystko. A jak się wam gorniczki nie podoba to zmieńcie pracę. Ja bym jeszcze wam pensje zamroził!

Send this to a friend