Informacje

POWIAT. Efekty działań „mikołajkowego” patrolu

W dniu 6 grudnia 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji
w Oświęcimiu, zorganizowali specjalny „mikołajkowy” patrol.  W tym wyjątkowym, dniu funkcjonariusze wśród kierowców promowali bezpieczną i kulturalną jazdę, a wśród pieszych noszenie elementów odblaskowych.

„Mikołajkowy” patrol do kontroli drogowej zatrzymał kilkudziesięciu kierowców. Tym którzy jechali zgodnie z przepisami, a także prawidłowo przewozili pasażerów, w tym przede wszystkim dzieci, policjanci wręczali słodki upominek oraz opaskę odblaskową. Natomiast kierowcy, którym zdarzyło się popełnić wykroczenie oprócz pouczenia otrzymywali rózgę.

Podobną niespodziankę policjanci przygotowali dla pieszych. Za nie skorzystanie z przejścia dla pieszych, kilka osób wróciło do domu z policyjną rózgą. Ci piesi  dla których bezpieczeństwo, a nie pośpiech było najważniejsze otrzymywali słodycze oraz elementy odblaskowe.

Oświęcimscy policjanci  przez cały rok  musieli być bardzo grzeczni, ponieważ podczas prowadzonej przez nich kontroli w ruchu drogowym,  przybyło do nich, aż pięciu zmotoryzowanych Mikołajów z True Friends Oświęcim. Po wymianie słodyczy  Mikołaje na motocyklach wyruszyli na oświęcimską Starówkę, rozdawać słodycze najmłodszym, natomiast  policyjny „mikołajkowy” patrol,  wrócił do pilnowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend