Informacje

POWIAT. Dzień Odblasków 2017 w Mikołajki

W dniu 6 grudnia 2017,  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji,  w ramach „Dnia Odblasków 2017”, zainicjowanego przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji,podczas spotkań z dziećmi oraz służby na drogach powiatu oświęcimskiego,  wręczali opaski odblaskowe. Funkcjonariusze informowali o potrzebie noszenia elementów odblaskowych, a także  sposobie w jaki je należy zakładać.

Celem działań było zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Kolejnym elementem akcji, skierowanym do najmłodszych, jest  ogólnopolski konkurs dla przedszkoli, na projekt odblasku, który  został ogłoszony 6 grudnia 2017 roku.

Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci apelują do wszystkich pieszych o noszenie elementów odblaskowych. Ten, niezwykle ważny, mający wpływ na bezpieczeństwo nawyk, należy szczególnie wyrabiać u dzieci od najmłodszych lat.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend