Informacje, Sport

POWIAT. Dzieci z Domów Dziecka uczestniczyły w Memoriale Kamili Skolimowskiej

Dzięki przychylności Zarządu Powiatu, 22 sierpnia podopieczni z oświęcimskiego i kęckiego Domu Dziecka dopingowali lekkoatletów podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dzieciakom towarzyszyli starosta oświęcimski Zbigniew Starzec i wicestarosta Jarosław Jurzak.

Ponad 41 tysięcy osób zdecydowało się obejrzeć na żywo zmagania sportowców w Memoriale ku czci zmarłej w 2009 roku mistrzyni olimpijskiej z Sydney, Kamili Skolimowskiej. To potwierdza, że w Polsce jest zapotrzebowanie na lekkoatletykę.

– W związku z rosnącym zainteresowaniem lekkoatletyką po ostatnich mistrzostwach Europy w Berlinie, postanowiliśmy zrobić dzieciom prezent na zakończenie wakacji właśnie w formie wyjazdu na Memoriał Kamili Skolimowskiej – mówi wicestarosta Jarosław Jurzak i dodaje: – To były wielkie sportowe emocje, cieszę się że udało nam się sprawić radość dzieciom, które na żywo mogły kibicować największym gwiazdom światowej lekkoatletyki.

Oprócz podopiecznych z Domów Dziecka w Memoriale wzięły również udział dzieci z pieczy zastępczej z powiatu oświęcimskiego. W sumie ponad 20 osób.

– To były niesamowite emocje sportowe oraz piękny i godny sposób, by upamiętnić jedną z najwybitniejszych sportsmenek. Dopisali kibice, zawodnicy zadbali o dobre wyniki i trzymającą w napięciu sportową rywalizację – mówi starosta oświęcimski Zbigniew Starzec i dodaje: – Wyremontowany stadion śląski robi ogromne wrażenie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku profesjonalny obiekt lekkoatletyczny będzie funkcjonował w Oświęcimiu przy Powiatowym Zespole nr 2 w Oświęcimiu.

Dodajmy, że Stadion Śląski był modernizowany przez osiem lat. Został oddany do użytku 1 października 2017.

Powiat Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend