Informacje

POWIAT. Duża liczba nietrzeźwych za kierownicą

W dniu 19 września 2018 pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego czterech użytkowników,  którzy stwarzali zagrożenie kierując pod wpływem alkoholu.

O godzinie 09.00 w Kętach na ulicy Żwirki i Wigury policjanci z oświęcimskiej drogówki zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. Podczas kontroli okazało się, że 47– letni mieszkaniec Kęt wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 1,57 promila alkoholu.

O godzinie 09.20 w Jawiszowicach na ulicy Kusocińskiego policjanci oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli  drogowej jadącego na rowerze 48 – letniego mieszkańca Jawiszowic. Badanie jego stanu trzeźwości  wykazało 0,96 promila alkoholu.

O godzinie 11.00 w Bielanach na ulicy Spacerowej policjanci oświęcimskiej drogówki zatrzymali  kolejnego rowerzystę będącego pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości   66 – letniego mieszkańca Bielan wykazało 1,50 promila alkoholu.

O godzinie 18.45 policjanci z Ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Zatorze w pilnując bezpieczeństwa na terenie Podolsza na ulicy Starowiejskiej zauważyli jadącego slalomem motorowerzystę. Badanie stan trzeźwości 59 – letniego mieszkańca  Podolsza wykazało 2,73 promila alkoholu.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i trzeźwość za kierownicą, ponieważ lekceważenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w przypadku stanu nietrzeźwości kierującego,  wręcz stwarzanie zagrożenia na drodze, ma niejednokrotnie poważne konsekwencje.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend