Informacje

POWIAT. DWR, północna obwodnica i nowy most na Wiśle

Budowa Drogi Współpracy Regionalnej powoli dobiega końca. Nowy most nad rzeką Wisłą połączył Oświęcim z Bobrkiem. Zobacz zdjęcia całej trasy DWR, północnej obwodnicy Oświęcimia.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. Prośba do Włodarzy Gminy Chełmek, aby jeszcze przed oficjalnym otwarciem DWR zadbali o bezpieczeństwo i włączyli wieczorem latarnie przy rondach na DWR na Nadwiślańskiej w Bobrku i ronda na drodze Krakowskiej – proszę chodzi o bezpieczeństwo

 2. Czy Starostwo uczestniczy w odbiorach tej obwodnicy – jeśli tak to proszę zwrócić uwagę na odwodnienia jezdni w strefach tych wielkich podpór z pustaków, ponieważ nie zastosowano pionowych rur odpływowych i woda spływa po ścianach tych podpór..

 3. A jak będzie nazwane RONDO ,przed NOWYM mostem ?
  Pis ..na pewno będzie chciał nazwać ..im. Wodza 1000 -lecia Polski .
  wiadomo o kogo chodzi ?

 4. To cholerne urzędasy: ci z województwa mają miesiąc na odebranie drogi, Banimex miesiąc na odwołanie, gmina Oświęcim dwa tygodnie, gmina Chełmek też, a nie zapominajmy o powiecie. W efekcie obwodnica zostanie oddana do użytku 11 listopada. Dlatego Chwierut z Saternusem nazwali most na Wiśle Mostem Niepodległości.

 5. Droga gotowa, ale nie może być otwarta – trwa spór lokalnych proboszczów który pokropi i ile za to weźmie.

 6. Witam. Plany budowy drogi S1 są jeszcze w lesie .Przeszkodą w jej budowie jest kopalnia Brzeszcze., a dokładniej lokalni politycy i ZZ kopalni Brzeszcze.

 7. Widać na tym filmie „prawda”, że Pan Jacek „prawda” bardzo szczęśliwy, nie może „prawda” doczekać się otwarcia nowej drogi. Na pewno aż go „prawda” już rączki palą do roboty. Nowa droga = tyyyyyyle nowych znaków do umycia „prawda”! W końcu „prawda” będzie co robić „prawda”. Miejmy nadzieję „prawda”, że zarządca drogi „prawda” skorzysta ZUSług „prawda” Pana Jacka i „prawda” całej wesołej ekipy „prawda” sprzątającej z „prawda” Chełmka.

  „Prawda” 🙂

 8. Tak się zastanawiam dlaczego znaki drogowe pokazują drogę do Kraków przez Zator, skoro mówiono, że to będzie objazd do nie tylko na Śląsk ale i do Krakowa? Jak ktoś chce jechać do wschodniej części Krakowa, to faktycznie lepiej jechać przez Zator. Tylko, że dla innych to nadkładanie drogi i stanie w korkach.

 9. Też miałem ochotę zadać to pytanie. Nie wiem jak pana, ale mnie te spory PiS czy PO biorą na wymioty. Most to most. Niech jeszcze wskażą matkę chrzestną i co im tam przyjdzie do głowy. W końcu imprezę zorganizuje się za publiczny grosz. Zaprosi się jedną, drugą władzę (a może i obie na raz) i będziem się dekorować. Nasuwa się tylko ta jedna myśl. Przez ostatnie 2 kadencje mieliśmy jako powiat znaczną reprezentację parlamentarną i rządową w Warszawie łącznie z premierem i ministrami a drogi ekspesowej S1 i trzeciego mostu na Sole jak nie było tak nie ma. Jak to nazwać? Wybudują kawałek ograniczonej tonażowo drogi od Kamieńca do Castoramy a szumu medialnego narobią jakby co najmniej estakadę z Bielska do Krakowa oddawali. Cóż, jacy gospodarze takie inwestycje. Ważne, że dojazd na urzędy jest. Się nie stoi w korkach, się ludzi nie rozumie. Czas skończyć z przegryzaniem paluszków i udawaną burzą mózgów a wziąć się do roboty. Inicjatywy z nazewnictwem przepraw mostowych proponuję zostawić uczniom i przedszkolakom.

 10. Czekam z niecierpliwością na otwarcie Nowego Mostu …NIEPODLEGŁOŚĆ ! .
  Moje wycieczki rowerowe skrócą się z Oświęcimia do Bobrku o około 10 km.
  Dziękuję tym wszystkim ,którzy przyczynili się do realizacji ..tak pięknej inwestycji !…i czekam na Wiosnę .

Send this to a friend