Informacje

POWIAT. Docenili pracę sołtysów

Dzień sołtysa był okazją do spotkania, sołtysów i przewodniczących rad dzielnicowych z terenu powiatu oświęcimskiego z przedstawicielami władz Powiatu Oświęcimskiego. W tym roku przypadł on w niedzielę 11 marca.

– Święto to jest okazją do wyrażenia wdzięczności i szacunku sołtysom i ich odpowiednikom w mieście czyli przewodniczącym rad dzielnicowych za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę jaką pełnią w polskiej samorządności – powiedział Starosta składając okolicznościowe życzenia. Do życzeń dla sołtysów i przewodniczących rad dzielnicowych dołączyli wicestarosta Jarosław Jurzak, członek Zarządu Powiatu Ewa Pawlusiak i Przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu Radosław Włoszek.

Spotkanie zorganizowano 13 marca w sali sesyjnej Rady Powiatu, z inicjatywy Starosty Zbigniewa Starca i Prezesa Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Koło Powiatowe Oświęcim Władysława Zalińskiego. Było ono poświęcone również zagadnieniom związanym z inwestycjami drogowymi, planami budowy spalarni śmieci oraz obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Starosta poinformował, że firma Synthos planuje budowę instalacji do termicznej utylizacji odpadów. Obecnie trwa proces konsultacji społecznych. Z dokumentacją projektu można zapoznać się poprzez Biuletyn Informacji Publicznej naszego Powiatu.

powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend