Informacje

POWIAT. Czterech kierowców straciło prawo jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drogach regularnie prowadzą wiele działań prewencyjnych, mających na celu przestrzeganie przepisów drogowych, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych.   Podczas ubiegłego weekendu, w trakcie kontroli prędkości,  funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy czterem kierowcom, którzy nie zwracając uwagi  na przepisy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

W dniu 14 lipca 2017 o godzinie 15.00 w Osieku na ulicy Głównej zatrzymany został do kontroli drogowej kierowca samochodu marki Toyota. Miernik prędkości wskazał, że 56 – letni mieszkaniec Inwałdu jechał  samochodem z prędkością 85 km/h, przy dozwolonej prędkości 30km/h, czyli przekroczył prędkość o 55 km/h.   Godzinę później na tej samej ulicy został zatrzymany do kontroli kierowca kolejnej Toyoty, 29 – letni mieszkaniec Osieka, który jechał przekroczył prędkość o 51 km/h przy dozwolonej 30 km/h.  W nocy z 15/16 lipca o godzinie 00.15 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej policjanci dostrzegli samochód jadący z dużą prędkością. Pomiar wskazał 112km/h przy ograniczeniu do 60 km/h. Kierowca otrzymał sygnał do zatrzymania się. Za kierownicą BMW siedział 25 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Kilkadziesiąt minut później na ulicy Kasztanowej w Polance Wielkiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Audi, za którego kierownicą siedział 23 – letni mieszkaniec Poręby Wielkiej. Miernik prędkości wskazał, że przy ograniczeniu do 60 km/h mężczyzna jechał z prędkością 111 km/h,  przekraczając prędkość o 51 km/h.

Kierowcy w związku z popełnionymi wykroczeniami  zostali ukarani mandatami, punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. wreszcie się wzięli za młodych kogucików, którzy rocznie zabijają tysiące ludzi bo im testostereon an łeb wal !
    a w Polsce społeczna akceptacja dla takich wariatów ! jak można po osieku jechać 100 km/h ? ! ja pierdl….

Send this to a friend