Sport

POWIAT. Czerkawski Cup 2017

W ubiegłym tygodniu na Zimowym Narodowym w Warszawie odbył się III Ogólnopolski Turniej Mini Hokeja na Lodzie – CZERKAWSKI CUP 2017.

W eliminacjach, które odbyły się na lodowiskach w Nowym Targu, Opolu i Łodzi wystartowały 24 drużyny złożone z dzieci z roczników 2007 i młodsi.

Spośród nich wyłoniono 9 najlepszych drużyn, które wzięły udział w wielkim finale na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach pierwsze miejsce zajęła drużyna MOSM Tychy, drugie JKH GKS Jastrzębie, trzecie MMKS Podhale Nowy Targ, a czwarte wywalczyli młodzi oświęcimianie.

„Uważam, że możemy być bardzo zadowoleni z występu w III edycji turnieju mini hokeja Czerkawski Cup. W eliminacjach do finału wzięły udział 24 drużyny z całej Polski i zajęcie 4 miejsca w tej stawce jest dużym osiągnięciem. Chciałem pochwalić zawodników za ambicję i serce włożone w meczach, które były bardzo wyrównane. Drużyny, które zajęły miejsca 1-3 miały drużyny złożone w większości z zawodników z rocznika 2007 u nas było ich tylko ośmiu , więc tym bardziej powinniśmy być dumni z występu naszych chłopców i mam nadzieję, że za rok poprawimy swoje miejsce” – trener Robert Piecha.

Klasyfikacja końcowa:

1. MOSM Tychy

2. JKH GKS Jastrzębie

3. MMKS Podhale Nowy Targ

4. UKH Unia Oświęcim

5. UKS Olivia 17 Gdańsk

6. MUKS Orlik Opole

7. ŁKH Łódź

8. KH Legia Warszawa

9. UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok

Najlepszym zawodnikiem w drużynie UKH Unia Oświęcim wybrany został Jan Kusak.

Gośćmi Turnieju byli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pan Jan Widera, Pan Poseł Marek Matuszewski, Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Pan Dawid Chwałka oraz Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pan Adam Krzesiński.

Turniej współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Pan Andrzej Kraśnicki.

Sam wyjazd był dla dzieci dużym przeżyciem, występ na tak znaczącym obiekcie sportowym zapadnie im na długo w pamięci, a dodatkową atrakcją była dla nich możliwość wykonania wspólnego zdjęcia z Mariuszem Czerkawskim. Bardzo cieszymy się także z tego, że w wyjeździe z drużyną wzięła udział wychowawczyni klasy pani Barbara Puchajda i pani Danuta Skrzypecka – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Oświęcimiu.

Wyjazd młodych oświęcimian na turniej do Warszawy współfinansował Urząd Miasta w Oświęcimiu.

Skład UKH Unia Oświęcim:JAN KUSAK, NATANIEL BIK,KACPER RYDZOŃ,MATEUSZ STANIECKO, ADRIAN ZIOBER,PRZEMYSŁAW ĆWIEK,ANTONI NOWORYTA,PIOTR PŁATACZ,MACIEJ MICHALAK,FABIAN MROZIK,JAKUB OLEJARZ,MATEUSZ WIŚNIOWSKI,RADOSŁAW KOT,ALEKSANDER WANAT,PAWEŁ PŁATACZ,OLIWIER RAŁ,SZYMON JACOSZEK, DOMINIK CHOWANIEC

Trenerzy: ROBERT PIECHA, WŁODZIMIERZ URBAŃCZYK

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend