Informacje

POWIAT. Biernat, Starzec i Gibas kandydują na posłów

Wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec oraz Iwona Gibas i Zbigniew Biernat, mieszkańcy ziemi oświęcimskiej już oficjalnie będą ubiegać się o poselski mandat na listach Prawa i Sprawiedliwości podczas jesienne wyborów do Sejmu.

Najwyżej na listach PiS w okręgu wyborczym nr 12 uplasował się Zbigniew Biernat, były wieloletni burmistrz Zatora, aktualnie poseł na Sejm RP. Biernat kandyduje z miejsca nr 3.

Zbigniew Starzec jest byłym starostą oświęcimskim, który aktualnie pełni funkcje wicewojewody małopolskiego.  W wyborach do sejmu startować będzie z miejsca nr 8.

Z miejsca nr 9 kandyduje Iwona Gibas, była radna powiatu oświęcimskiego, aktualnie sprawująca funkcje wiceprzewodniczącej sejmiku województwa małopolskiego. Iwona Gibas jest wieloletnim dyrektorem biura poselskiego Beaty Szydło.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października 2019. Będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Na drodze wszystkich użytkowników obowiązuje zasada ograniczonego zaufania , a do funkcjonariuszy partii rządzącej przede wszystkim.

 2. Ten który dobił do p.Szydlo jechał chyba ze 100 km/g po tym filmiku z monitoringu już ma problemy

 3. Można zrozumieć że ktoś ma pecha,raz może dwa, ale ciągle te same zachowania to już jest jakaś forma upośledzenia.
  I to tyczy się nie tylko zachowań na drodze, w sieci obowiazują te same reguły…

 4. Wczoraj 76 wypadek Beaty Szydło, tym razem wyjątkowo nie w Oświęcimiu, lecz w Krakowie. Ta kobieta na drodze przynosi pecha.

 5. @stefanB
  dwie kwestie?
  1. Czy przestałeś już kłamać na temat Polaków?
  2. Jesteś idiotą czy prowokatorem?
  W zasadzie nie musisz odpowiadać, twoje wypowiedzi świadczą o tobie …

 6. Zgadzam się ze wszystkimi komentującymi, że na liście są gorsi i lepsi kandydaci.

 7. Ale co takiego dobrego zrobił kandydat wicewojewoda Starzec? Co konkretnie? Nic? Kompletne ZERO?

 8. ZALOŻENIA KOMUNIZMU:

  walka klas – dla komunistów we współczesnym im społeczeństwie kapitalistycznym rozgrywała się ciągła walka pomiędzy dwoma klasami; była to walka pomiędzy tzw. klasą posiadającą (kapitalistami), a klasą wyzyskiwaną (proletariatem-(OBECNIE ZWYKLI LUDZIE)), czyli robotnikami; konflikt pomiędzy nimi ciągle narastał, bowiem obie te grupy miały sprzeczne wobec siebie interesy

  dyktatura proletariatu – komuniści twierdzili, że główną rolę w nowym, bezklasowym społeczeństwie odegra proletariat robotniczy(BEDZIEMY SLUCHAC ZWYKLYCH LUDZI ITP); wierzyli, że w drodze rewolucji dokonanej przez tą grupę ulegnie zmianie cały dotychczasowy porządek społeczny, polityczny i gospodarczy

  budowa społeczeństwa bezklasowego – rewolucja dokonana przez proletariat doprowadzi do powstania bezklasowego społeczeństwa (ideał myśli komunistycznej, który jednak nigdy nie został osiągnięty w żadnym komunistycznym państwie);

  Cechy:
  -w takim społeczeństwie zostanie przeprowadzone uspołecznienie środków produkcji (w praktyce miało to być upaństwowienie) -FAJECZKA
  -własność prywatną zastąpi się własnością kolektywną, wspólną -W TRAKCIE.
  takie społeczeństwo miało się opierać na równości absolutnej wszystkich obywateli
  w państwie władzę nieograniczoną miał sprawować wódź (dyktatura wodza i jego partii)
  jedyną słuszną ideologią w państwie będzie ideologia komunistyczna-DOPINAMY
  -ograniczona zostanie wolność jednostki-DOPINAMY
  -państwo będzie pełnić rolę państwa opiekuńczego, głównie poprzez rozbudowany system świadczeń socjalnych i walkę z bezrobociem-FAJECZKA
  -gospodarka centralnie planowana (duży interwencjonizm państwowy), rozwój głównie przemysłu zbrojeniowego i wydobywczego .-FAJECZKA

  „LUDZIE KTORZY NIE ZNAJA SWOJEJ HISTORII SKAZANI SA NA JEJ POWTARZANIE”- George Santayana.

 9. Novo moda w polskim wydaniu to chyba te ostatnie ultra katolickie marsze niby patriotów rozdymajace do gigantycznych rozmiarów niby narodowy mit ,tyle że to już było.Przed 39-tym.
  W Katowicach p.Prezydent przemawiał do zaczarowanej tłuszczy niby Rydz Śmigły.Tyle że ten ostatni ,jak przyszło co do czego dał dyla do Rumunii, by potem skończyć w AK-owskiej katowni.
  Przecież to już k…żwa było…

 10. ludzie obudźcie się !!! czy chcecie drugą Grecję? rak się tam skończyło kiedy rozdawało się na prawo i lewo – te działania dążą do tego – tyle że gospodarka Grecji dźwiga się powoli z kolan dzięki turystyce, a my się już nie podniesiemy…

 11. Wyborcy zagłosują oczywiście na pis, które daje im coraz to większe plusy. Nawet nie zauważą, że poprzez masowy dodruk pieniędzy ceny w sklepach skoczą o 20%, potem 40% i tak dalej. Dopiero ockną się, kiedy gospodarka rypnie. A wtedy pis oskarży o wszystko żydów. I dalej będzie rządzić.

 12. Oj boli oj boli popapranych troli ,niestety ludzie mąka rozum i głosują na normalnych ludzi to jest prawdziwa demokracja i won z łapami od niej !

 13. Ja bardzo chętnie zagłosuję na Zbigniewa Starca (chociaż realnie z ósmego miejsca nie ma szans) pod warunkiem, że przedstawi wyborcom co konkretnie robił przez ostatni rok pobierając pensję wicewojewody? Zaznaczam, że nie liczą się: przejazdy limuzynami, uczestniczenie w pisowskich imprezach folklorystycznych z kołami gospodyń wiejskich, składanie kwiatów i przecinanie wstąg.

 14. Lepiej głosować na Marka Sowe, to on zdecydował jako marszałek województwa o budowie mostu na Wiśle i nowej szkoły dla dzieci niepełnosprawnych. Znam go osobiście, bardzo uczciwi i uczynny człowiek.

 15. Dobrzy kandydaci? Chyba w niszczeniu Polski. Już tego Gomułki z Bierutami próbowali – komunizm nigdy nie wyjdzie

 16. Z tak wysoką pensją jaka ma teraz Jurzak, to jest największy wygrany zmiany warty w starostwie.

Send this to a friend