Informacje, Kultura

POWIAT. „Atlas Nienawiści” przed propagandą LGBT

„Atlas Nienawiści” to strona internetowa informująca o samorządach, które poprzez swoje uchwały postanowiły „uwolnić swoje regiony od LGBT*”.

W kwietniu 2019 roku radni sejmiku województwa małopolskiego przyjęli deklarację, w której zobowiązują się do wsparcia „rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz ochrony systemu oświaty przed propagandą LGBT” zagrażającej „prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia”.

Czy w Oświęcimiu Mieście Pokoju wyobrażasz sobie strefę wolną od LGBT czy od nienawiści?

Czekamy na Wasze komentarze.

Oczywiście mam nadzieje, że taki haniebny pomysł się nigdy w Oświęcimiu-Mieście Pokoju nie pojawi, ale wszystko w rękach lokalnych polityków i tego czy komuś nie przyjdzie do głowy próba zbicia kapitału politycznego poprzez wywoływanie nienawiści i uprzedzeń w oparciu o antynaukowe pseudoteorie i zabobony. Na pewno byłby to straszny paradoks historii i też skandal o wymiarze międzynarodowym – strefa dyskryminacji w mieście obok którego jest Auschwitz, czyli symbol tego co może się wydarzyć, gdy szczucie na mniejszości staje się polityką. Tych wszystkich decydentów którzy tego nie rozumieją zapraszam na naszą Akademię Edukacji Antydyskryminacyjnej. Tomasz Kuncewicz dyr. Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu.

kliknij na mapę

* LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. @starostawski – a może coś takiego?

 2. Nasi rządzący są głupcami, albo naiwniakami. Joe Biden w jednym z przemówień stwierdził, że nie ma miejsca na strefy wolne od LGBT. Na to zareagowała Ambasada, stwierdzając, że Biden opiera się na niedokładnych doniesieniach medialnych i w Polsce takich stref nie ma. Tak się składa, że w USA kandydaci na prezydenta mają częściowy dostęp do informacji wywiadowczych dotyczący stosunków międzynarodowych. Twierdzenie, że opiera się On tylko na doniesieniach medialnych jest głupie lub naiwne.

 3. Hotinie nikogo nie zastąpiłem. Masterkosa jest sobą, a ja sobą. Jak chcesz ze mną dyskutować poczytaj biblię i naucz się przykazań. Na razie jesteś durnym sekciarzem łykającym wszystko jak pelikan. Mówiłem byś nie rzucał kamieniami na szkołę. Testy każdy głupi może rozwiązać, wystarczy nauczyć się zadań na pamięć. Logiczne myślenie, to już inna bajka nie osiągalna dla ciebie. Myślisz, ze jak parę głupot napiszesz staniesz się ważny. Takich jak ty emerytowany zbawiciel narodu ma w głębokim poważaniu. Jak chcesz umierać za jakiegoś mściwego kacyka, to twoja sprawa. Świat widział już wieli klakierów, którzy potem płakali rzewnymi łzami.

 4. Szanowni Państwo, ten medialno-propagandowy „dmuchawiec” o nazwie LGBT to tylko pożywka dla „maluczkich” . Ludzie skupieni pod tęczową flagą przynajmniej się z tym nie kryja , w przeciwieństwie do zdyscyplinowanej „załogi” Koscioła Polskiego. Tu celowo nie pojawia się określenie katolicki , bo instytucja ta tak daleko odeszła juz od Rzymskokatolickiego wzorca że zasługuje na osobną nazwę. Pomijam głeboko skrywane przypadki pedofilii , lecz skoro ich jest tyle ,to ile statystycznie mysląc , jest epizodów homoseksualnych , ile w reszcie dzieci po parafiach nie wie ze ich biologicznym tatą jest ten pan w sutannie. Nie oszukujmy się , to wszystko zawsze było , jest i zawsze będzie. Przynajmniej do momentu zniesienia celibatu. A juz popsutą „wisienką na torcie ” jest bezproblemowe przejście wyznawców Kościoła Polskiego nad niedawnym rozwodem koscielnym, , jakiego udzielił jeden z jego dostojników innemu dostojnikowi partii rządzącej , do porządku dziennego. A przecież rodzina jest filarem kościoła jak czytamy na kościelnych banerach. Zatem pytam się która? I to pytanie postaram się zadac księdzu który nawiedzi nasz dom przy okazji kolejnej wizyty duszpastersko-kolędowej 2021. I na pewno nie będzie to lekka rozmowa , bo ja po prostu lubie wiedzieć…

 5. To może panowie skomentują język miłości. Cytuję za onetem: Jerzy Urban: PiS to partia idiotów i bęcwałów. Nie skomentują i sami wiecie dlaczego. Dobranoc.

 6. Niestety sam hotin jest ofiarą ideologii singli. Żadna przecież kobita by z nim nie wytrzymała. Chłop zresztą też.

 7. Aktywista LGBT Bart Staszewski jeździ po Polsce, przykręca do słupków z nazwami miejscowości tablice (wyglądające na urzędowe) z napisem „Stefa wolna od LGBT”, robi zdjęcia i wrzuca do Internetu. Cel jego działania jest oczywisty – wmówienie unijnym decydentom, że w Polsce są urzędowo wyznaczone strefy, do których homoseksualiści nie mają wstępu.

  Jedną z gmin, w której Staszewski przeprowadził swoją akcję, jest Zakrzówek. Gmina zdecydowała się wnieść przeciw niemu pozew do Sądu Okręgowego w Lublinie o ochronę dóbr osobistych. Reduta Dobrego Imienia, która wspiera gminę w procesie od strony prawnej i finansowej, poinformowała o tym w poniedziałek (21.09.2020).

  – Zdecydowaliśmy się wystąpić na drogę prawną przeciwko p. Staszewskiemu ponieważ opisanie przez niego naszej gminy, że jest „strefą wolną od LGBT” jest kłamstwem sugerującym, że w naszej gminie istnieje dyskryminacja czy segregacja ludzi na podstawie jakichkolwiek kryteriów. Nic takiego nie ma miejsca – mówi Wójt Gminy Zakrzówek Józef Potocki.

  – Gmina Zakrzówek przyjmuje wszystkich chętnie, turystów, inwestorów, nie mamy do nikogo żadnych uprzedzeń. To, że pan Staszewski przypisuje nam takie ujemne i powszechnie potępiane cechy jest nie tylko krzywdzące i zniesławiające władze Gminy i mieszkańców naszej lokalnej wspólnoty. Pan Staszewski przeprowadził tę akcję – jak sam pisze na swojej stronie www – ponieważ Rada Gminy Zakrzówek przyjęła w swoim czasie deklarację prorodzinną, w której – tak jak większość mieszkańców – opowiada się za tradycyjnymi wartościami rodzinnymi – wyjaśnia wójt.

  Gmina Zakrzówek jest jedną z 24 gmin, które do 30 września 2019 roku przyjęły uchwały sprzeciwiające się ekspansji ideologii LGBT. W stanowisku Rady Gminy wyraźnie napisano, że chodzi o „ideologię LGBT”, a nie o dyskryminację osób ze względu na orientację seksualną. Takie deklaracje przyjęło też 18 powiatów oraz 4 województwa. Aktywiści LGBT wykorzystali sytuację, żeby przedstawić homoseksualistów jako ofiary prześladowań w Polsce.

  Aktywiści LGBT usiłują wprowadzić do szkół program seksualizacji dzieci realizowany według skandalicznych wytycznych WHO. Napotykają opór w postaci deklaracji, że na tę indoktrynację nie ma zgody. Przedstawiają to jako dyskryminację mniejszości seksualnej. Staszewski cyka fotki tablicy, którą sam zawiesza. W świat idzie przekaz, że Polacy organizują jakieś strefy wykluczenia, tak jak Niemcy robili to wobec Żydów. Tak wygląda mechanizm manipulacji, jaką aktywiści LGBT stosują, żeby postawić na swoim, czyli wymusić wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół, przy czym jest to edukacja nastawiona na rozbudzanie seksualne dzieci już w wieku przedszkolnym.

  O skandalicznych wytycznych WHO i tragicznych skutkach wdrażania ideologii LGBT w szkołach i przedszkolach obszernie piszę w mojej książce „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba”. Książka do nabycia w sklepie internetowym TUTAJ.

  Radni gmin przyjmujących deklaracje sprzeciwiające się szerzeniu ideologii LGBT wśród dzieci i młodzieży mają absolutną rację. Nie chodzi o dyskryminację, lecz o powstrzymanie działań, które na Zachodzie już doprowadziły do psychicznego i fizycznego okaleczania dzieci. Poniżej stanowisko gminy Zakrzówek, które doprowadziło do szału aktywistów LGBT dążących do tego, żeby nastolatki „odkrywały” swój rzekomy homoseksualizm, a kilkuletnie dzieci były trwale okaleczane poprzez terapie hormonalne i operacje zmiany płci.

 8. Tylko chłopak i dziewczyna,to jest polska rodzina! Nie dla zboczeńców w naszym mieście POKOJU .PS. No, czyba że radni z PO je przegłosują swoją większością mafijną,że jednak są tu takie przypadki,że gejów molestują i poniewierają I ,,Margot” jeszcze zaproście do biblioteki,jako wasz wzór do tolerancji i bycia postawą godną do naśladowań,by wasze POwskie dzieci uświadamiała w tej teczowej ideologi! Apfe.

 9. A co to właściwie jest ta ideologia gender? Czy jest ona gdzieś spisana w postaci kanonów np.podobnie do dzieł Marksa i Engelsa , czy Mein Kampf Hitlera? A skoro nie ma czegoś takiego czarno na białym ,to czy zarzucanie komuś wyznawania ideologii gender nie jest juz od poczatku delikatnie mówiąc przegięciem?

 10. Samo pytanie zostało sformułowane w sposób nawet nie nieprecyzyjny, ale fałszywy. Żadne racje nie przemawiają za utożsamianiem krytykowania ideologii gender z nienawiścią. Ideologia ta, jak każda inna (np. marksizm czy nacjonalizm), podlega krytyce. Niektórzy widzą w niej poważne zagrożenie dla wolności słowa, swobód gospodarczych i systemu wartości opartego na filarach naszej kultury (judaizm, świat antyczny, chrześcijaństwo).

  „Atlas nienawiści” nie jest stroną internetową „informującą o samorządach …”. Jest raczej, odwołam się tu do uproszczonej (czyt.: emocjonalnej) metody krytyki: próbą zbicia kapitału ideologicznego poprzez wywoływanie nienawiści i uprzedzeń w oparciu o świadome propagowanie kłamstw. Jest też przykładem szczucia na przedstawicieli lokalnych społeczności, którzy korzystając z przysługujących im praw zajmują określone stanowisko w sprawach dotyczących tychże społeczności.

  Sama nazwa „Atlas nienawiści” bezpodstawnie przypisuje jednym negatywne emocje i może (niechby mimowolnie) wywoływać u drugich takież emocje w stosunku do oskarżanych. Równie zasadne byłoby stworzenie „Atlasu nienawiści” miejscowości, które zadeklarowały gotowość zerwania związków partnerskich z polskimi miejscowościami pomawianymi o dyskryminowanie i nienawiść.

  Intrygująco brzmi zaproszenie do Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej, kierowane przez osobę, która zarzuca innym „wywoływanie nienawiści i uprzedzeń w oparciu o antynaukowe pseudoteorie i zabobony.” Wystarczy po prostu zapoznać się z Kartą Praw Rodziny oraz z przedmiotowymi Uchwałami, by przestać w tak emocjonalny sposób
  (haniebny pomysł, wywoływanie nienawiści, straszny paradoks, szczucie) kreować (bo nie opisywać nieistniejącą przecież) rzeczywistość.

 11. Pan Jędraszewski niedawno ogłosił, że zagraża nam ideologia singli. Dlatego w związku z tą wypowiedzią mam pytanie do rządzących. Czy na Żoliborzu zostanie ustanowiona strefa wolna od ideologia singli? Chciałbym też poznać zdanie hotina na ten temat, czy zgadza się on ze słowami pana Jędraszewskiego?

Send this to a friend