Informacje

POWIAT. Alarm Smogowy kieruje pytania do kandydatów

Ankieta Polskiego Alarmu Smogowego do kandydatów i kandydatek na wójta, burmistrza, prezydenta w wyborach samorządowych 2018 r.

Do kandydatów na prezydenta Miasta Oświęcim / wójta Gminy Oświęcim:
1. Jak ważny jest w Mieście/Gminie Oświęcim problem smogu ? (skala ocen – proszę podkreślić właściwą)
a. bardzo ważny,  b. ważny, c. średnio, d. mało ważny,  e. nieważny

2. Co jest w Mieście/Gminie Oświęcim główna przyczyna smogu ? (proszę podkreślić jedną odpowiedź)
a. zanieczyszczenie z samochodów b. ogrzewanie domów węglem i drewnem c. napływ zanieczyszczeń z zewnątrz   d. palenie odpadów

3. Jakie są skutki zdrowotne zanieczyszczonego powietrza w Mieście/Gminie Oświęcim? (proszę wymienić) ………………………………………………………………………………………………………………

4. Czy inwentaryzacja źródeł niskiej emisji jest potrzebna?   TAK / NIE
Jeśli tak, to jak zamierza Pan/-i ją zrobić? (proszę opisać)
………………………………………………………………………………………………………………

5.Jakie działania podejmie Pan/-i dla realizacji uchwały antysmogowej w Mieście/Gminie Oświęcim w kolejnej kadencji (proszę opisać)
………………………………………………………………………………………………………………

6. Czy w Mieście/Gminie Oświęcim problem ubóstwa energetycznego jest:
a. bardzo ważny,  b. ważny, c. średnio, d. mało ważny,  e. nieważny
7. Czy Miasto/Gmina Oświęcim złoży wniosek o skorzystanie z ustawy termomodernizacyjnej na zwalczenie ubóstwa energetycznego?
………………………………………………………………………………………………………………

8. Jakie środki z budżetu Miasta/Gminy Oświęcim zaplanuje Pan/-i na zwalczenie problemu smogu w w poszczególnych latach w kadencji 2019-2022? (proszę podać kwotowo i procentowo w stosunku do dochodów gminy)
………………………………………………………………………………………………………………

9. O jakie środki i z jakich źródeł będzie zabiegała Pan/-i na wparcie walki ze smogiem i realizację uchwały antysmogowej w latach 2019-22?
Kandydatów prosimy o przesyłanie wypełnionych ankiet na adres: oswiecimskialarmsmogowy@gmail.com
Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. polak – nie jesteś żydem … ?? może kup sobie elektrownie atomową z fundacji batorego

  2. Jeśli nie potraficie wydobywać dobrego węgla, jeśli rząd zezwala na sprzedaż tego szajsu i jeśli dym powstały ze spalania waszych mułów i miałów zatruwa i zabija co roku tysiące Polaków, to oczywiście – tak.

  3. Smog w Oświęcimiu jest przede wszystkim problemem Warszawy a nie władz miasta i i powiatu. Wystarczy popatrzyć z wieży oświęcimskiego zamku od północy Libiąż – Kopalnia Janina, Jaworzno – elektrownia Jaworzno, od zachodu – KWK Ziemowit, KWK Piast, KWK Piast II (dawniej Czeczot), od południa KWK Brzeszcze!!! Elektrownie wiatrowe – ZERO, elektrownie słoneczne -ZERO.Taki mamy widok z zamku i jest to widok nieomal całej Polski energetycznej zupełnie inny niż tuż za granicami naszego państwa. Polityka PiS stawia wyłącznie na energetykę węglową, niejednokrotnie słyszeliśmy o tym m. in. od Pani Premier Szydło. Szczytem wszystkiego jest propozycja rządowa o ograniczeniu wjazdu do centrum miast, wjechać będą wyłącznie samochody o napędzie elektrycznym. Oświęcim zapewne będzie całkowicie wolny od samochodów, gdyż w Oświęcimiu prawdopodobnie jest ZERO pojazdów elektrycznych (nie licząc melexów i wózków akumulatorowych), hybryd może kilkanaście. Inicjatywa miasta – dopłat do wymiany nieekologicznych pieców na nowe spełniających Eco normy nie okazał się sukcesem. Obecnie złożone są podajże DWA takie wnioski. Ludzie umieją dobrze liczyć, zwłaszcza pieniądze. Popieram słuszną ideę walki ze smogiem, ale w tym momencie przypomina mi raczej „walkę o pokój” w minionych czasach, ankiety, hasła, manifestacje powietrza nie oczyszczą. Trzeba chodzić na wybory i mądrze wybierać. Polecam artykuł na portalu prawo.pl p. t. Utrzymanie miejsc pracy ważniejsze niż restrukturyzacja kopalni „Brzeszcze”, z którego możemy się dowiedzieć co przede wszystkim jest najważniejsze dla Pana Zdzisława Filipa radnego PiS w Sejmiku Małopolskim. Reasumując, Panowie tylko do Warszawy z takimi problemami, może pojedziemy razem. Być może nas nie aresztują (jeszcze)

Send this to a friend