Informacje, Video

POWIAT. Al. Słowackiego w Oświęcimiu w wysokim standardzie

Już od pewnego czasu mieszkańcy mogą cieszyć się nową nawierzchnią i chodnikami. A 30 czerwca miał miejsce oficjalny odbiór kolejnego wyremontowanego fragmentu al. Juliusza Słowackiego w Oświęcimiu. Inwestycja obejmowała odcinek od ronda przy ul. Olszewskiego do skrzyżowania z ulicami Zaborską, Paździory i Pod Górką. W odbiorze prac wzięli udział m.in. starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, członek Zarządu Powiatu Ewa Pawlusiak oraz zastępca prezydenta Oświęcimia Andrzej Bojarski. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. dlaczego brak zagosodarowania al slowackiego od ronda z ul olszewskiego
  do ul wroblewskiego ? niewymienine lampy zdewastowane zywoploty brak trawnikow
  mieszkancy

 2. Trawniki i korzenie drzew tragedia których podczas odbioru nie zauważono

 3. to trzeba się było angażować w konsultacje społeczne… i działać

 4. Brak połączenia ścieżek rowerowych na Tysiąclecia i Zaborskiej (w zasadzie jedyne możliwe do wykonania), brak widoczności przy wyjeżdżaniu z dróg podporządkowanych na ul. Słowackiego (parkingi zdecydowanie za blisko skrzyżowań), parking dziwoląg na 3 miejsca pod szkołą (proponuję nagrodę za wizję na miarę XXI wieku dla projektanta) – to wszystko nazywamy nowymi standardami? Ja to nazywam zmarnowaną szansą fajnej przebudowy ulicy.

 5. Jestem zdziwiona, że na zjeździe ze Słowackiego przy Zaborskiej nie ma ronda. Byłoby to dwudzieste pierwsze rondo w Oświęcimiu, a więc liczba szczęśliwa.

 6. Podoba mi się zwłaszcza ten parking przy jedenastce w kształcie krzyża. Super!

 7. Dla rowerzystów faktycznie „wysoki standard”. Trzeba zsiadać z roweru przy każdej przecznicy z ulicą Słowackiego i grzecznie przeprowadzać rower, bo przez pasy dla pieszych nie wolno przejeżdżać. Światowy, Powiatowy standard.

Send this to a friend