Informacje

POWIAT. Akcja „Sierpniowy Weekend 2019”

Od 14 do 18 sierpnia br. policjanci przeprowadzą działania wzmożone pn. „Sierpniowy Weekend 2019”.  Podczas  tych kilku dni bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego strzec będzie większa liczba funkcjonariuszy z oświęcimskiej komendy Policji oraz komisariatów Policji w Brzeszczach Chełmku, Kętach i Zatorze.

Policjanci  w szczególności  kontrolować będą trzeźwość kierowców, prędkość, stosowanie pasów bezpieczeństwa, a także czy najmłodsze dzieci przewożone są zgodnie z przepisami. Ponadto policjanci strzec będą czy kierowcy pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton,  stosują się do obowiązujących zakazów,  gdyż w okresie weekendu sierpniowego obowiązują ograniczenia w ruchu tych pojazdów :
– w dniu 14 sierpnia br.  w godzinach  od 18.00 do 22.00;
– w dniu 15 sierpnia br. w godzinach  od 8.00 do 22.00;
– w dniu 16 sierpnia br. w godzinach od 18.00 do 22.00;
– w dniu 17 sierpnia br. w godzinach  od 8.00 do 14.00;
– w dniu 18 sierpnia br. w godzinach od 8.00 do 22.00.

Policjanci będą strzec bezpieczeństwa na drogach, jednakże   apelują również do uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Z naszej strony życzymy udanego wypoczynku, a wyjeżdżającym bezpiecznej podróży.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Działania jak najbardziej potrzebne ale ograniczają się do takich szablonowych. Może by tak czasami zwrócić uwagę na inne zachowania kierowców aby wymusić odświeżenie lub poznanie obowiązujących zasad ruchu. Np. jadąc ul. Sadową w stronę Castoramy i chcąc wyegzekwować swoje pierwszeństwo przy skręcie w lewo w stronę ronda przed skręcającym w prawo wyjeżdżającym od Castoramy, można tylko zobaczyć mało eleganckie gesty lub usłyszeć co nie co. Często w pobliżu jest patrol z suszarką, a wystarczy aby się odwrócił w stronę ronda. Na ul. Królowej Jadwigi są pasy do włączania się do ruchu, a często wyjeżdżający z parkingu skręcający w lewo czekają aż będzie luz z obu kierunków i wyjeżdżają pod kątem prostym przecinając linię ciągłą. Spowalnianie ruchu na rondach przez niewłączanie kierunkowskazów przed zjazdem, itd., itp.

Send this to a friend