Informacje

POWIAT. 101 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach prowadząc wiele działań prewencyjnych. W ubiegły piątek w ramach akcji Prędkość na ich celowniku znaleźli się kierowcy, którzy przekraczali dozwoloną przepisami prędkość. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzali także trzeźwość, stan techniczny pojazdu, obowiązkowe wyposażenie oraz sposób przewożenia dzieci.

W ciągu kilku godzin akcji w różnych miejscach na terenie powiatu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 108 kierowców,  z których aż 101 przekroczyło dozwoloną prędkość. Dla 95 kierowców kontrola zakończyła się mandatem, a dla sześciu pouczeniem.

Za tym, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu, a podczas jazdy stosować się do przepisów ruchu drogowego,  może świadczyć duża liczba zdarzeń drogowych, a także późniejsze ich konsekwencje, których niejednokrotnie nie udaje się odwrócić. Przypominamy, że za kierownicą należy zachować szczególną  uwagę i rozsadek, aby w porę umiejętnie reagować na różnego rodzaju sytuacje drogowe.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend