Informacje

POWIAT. Akcja ”Kręci mnie bezpieczeństwo”

Policjanci z powiatu oświęcimskiego, tak jak i inne jednostki Policji, włączą się w akcję pn. Kręci mnie bezpieczeństwo, promowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Kampania zostanie zainaugurowania w najbliższą sobotę przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

W ramach realizacji w/w akcji, na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci przeprowadzą działania prewencyjne,  ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Zadaniem funkcjonariuszy będzie zwracanie uwagi na łamanie przepisów drogowych zarówno przez kierowców jak i rowerzystów, podnoszenie świadomości w zakresie własnego bezpieczeństwa w trakcie poruszania się drogami, w tym przede wszystkim obowiązku stosowania się do przepisów, wymogach technicznych, które musi spełniać jednoślad, potrzebie zakładania  kasku oraz elementów odblaskowych, a ponadto unikania jazdy w słuchawkach z włączoną muzyką, co w znacznym stopniu ogranicza postrzeganie zagrożeń na drodze.

Drogami powiatu oświęcimskiego podróżuje wielu rowerzystów, dlatego do kierowców apelujemy o przestrzeganie przepisów oraz szczególną ostrożność podczas manewrów drogowych, zwłaszcza  gdy na jezdni znajduje się rowerzysta. Do rowerzystów także apelujemy o stosowanie się do przepisów drogowych, a także rozsądek podczas wykonywania manewrów na drodze.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend