Informacje

POWIAT. Akcja „Bus i Truck”- 97 kontroli i 75 wykroczeń

We wtorek 19 lutego na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania wzmożone pn. Bus i Truck. W efekcie przeprowadzonych kontroli pojazdów przewożących osoby oraz towary ujawnili 75 wykroczeń, zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych, a w jednym przypadku nie dopuścili busa przewożącego osoby do dalszej jazdy.

W ramach działań „Bus i Truck” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego swoją uwagę szczególnie koncentrowali na ciężarówkach oraz autokarach i busach przewożących osoby, jednocześnie nie pozostając bez reakcji na wykroczenia popełnione również przez pozostałych użytkowników dróg.

W ciągu 16 godzin akcji  policjanci szczegółowo skontrolowali 97 pojazdów  sprawdzając m. in.  prędkość, trzeźwość, stan techniczny,  układ kierowniczy, układ hamulcowy, stan ogumienia i oświetlenie, a także stan oraz wyposażenie dodatkowe. Ponadto kontrolowali dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób i ładunków, dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób i ładunku oraz przestrzeganie przez nich norm czasu pracy.

Efektem przeprowadzonych działań było ujawnienie 75 wykroczeń w ruchu drogowym,  w tym 13 przekroczeń dozwolonej prędkości, 22 przypadków niewłaściwego stanu technicznego z czego w jednym przypadku bus zatrzymany do kontroli w Oświęcimiu na ulicy Chemików, przewożący pasażerów, nie został dopuszczony do dalszej jazdy z uwagi na uszkodzone elementy konstrukcji oraz pękniętą szybę czołową.

Za ujawnione wykroczenia policjanci nałożyli 28 mandatów, sporządzili dwa wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych. Natomiast za drobniejsze wykroczenia kierowcy zostali pouczeni.

Policjanci zapewniają, że dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dalszym ciągu będą wyciągać konsekwencje wobec kierowców, którzy temu bezpieczeństwu zagrażają.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. czy na ten roku kontrole już zakończone, czy może jeszcze któregoś dnia?

Send this to a friend