Informacje

POWIAT. Akcja „Bezpieczne Wakacje 2019”

Policjanci prowadzą akcję prewencyjną pn. „Bezpieczne Wakacje  2019”, a w jej ramach kampanie profilaktyczne „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Jednym  z ważnych elementów tych działań są spotkania policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, dzielnicowych oświęcimskiej komendy Policji oraz dzielnicowych podległych komisariatów Policji z dziećmi i młodzieżą, uczestniczącymi w zorganizowanych zajęciach półkolonijnych.

W lipcu br. na terenie powiatu oświęcimskiego w placówkach półkolonijnych policjanci przeprowadzili  40 prelekcji  dla dzieci i młodzieży.  Głównym tematem poruszanym podczas spotkań było bezpieczeństwo w trakcie  wakacyjnego wypoczynku nad wodą, w górach, a także w domu i na placu zabaw.  Funkcjonariusze poruszyli także tematykę związaną z cyberzagrożeniami, podając zasady  bezpiecznego korzystania z Internetu, który dla młodych internautów stał się „wirtualnym placem zabaw”.  Policjanci omówili również zagrożenia dla zdrowia oraz konsekwencje karne związane z zażywaniem różnego rodzaju środków odurzających lub spożywaniem alkoholu oraz przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty. Dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas’” przedstawili wyjątkowy charakter służby dzielnicowego, który będąc policjantem pierwszego kontaktu najczęściej spotyka się z mieszkańcami swojej dzielnicy, w tym również i tymi najmłodszymi.  Uczestnicy półkolonii od policjantów uzyskali także wskazówki, gdzie szukać pomocy w przypadku ujawnionego zagrożenia lub stania się ofiarą przestępstwa.

W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne Wakacje  2019” w sierpniu br. planowane są kolejne profilaktyczne spotkania z półkolonistami.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend