Informacje, Kultura

POWIAT. Agresor z zakazem zbliżania się do rodziny

Nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz dozór policyjny to środki zapobiegawcze zastosowane przez Policję i Prokuraturę wobec domowego agresora podejrzanego o znęcanie nad bratem i naruszenie miru domowego siostry. 

20 marca policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali zaalarmowani przez 58-letnią mieszkankę Kęt, że do należącej do niej części domu siłą wtargnął jej brat i – pomimo żądania – nie chce opuścić pomieszczeń. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali zgłaszającą oraz jej 50-letniego nietrzeźwego brata. Mężczyzna  został zatrzymany i w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody potwierdzające nie tylko fakt naruszenia miru domowego siostry, ale również o wiele poważniejszego przestępstwa znęcania fizycznego i psychicznego, którego od kilku miesięcy zatrzymany dopuszczał się wobec swojego o dziewięć lat starszego brata.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów oraz wystąpienie do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych, mających na celu ochronę pokrzywdzonych przed agresywnymi zachowaniami sprawcy.

22 marca nadzorujący sprawę prokurator przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz dozór policyjny. Mężczyzna w asyście policjantów spakował swoje rzeczy osobiste i opuścił dom rodzinny. Za naruszenie miru domowego grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności, natomiast za znęcanie – do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend